Ziemne jajka wielkanocne

Ziemne jajka wielkanocne

Farbowanie jajek może być jedną z najbardziej ekscytujących części wiosny – zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Ale kupowane w sklepach barwniki i materiały mogą być drogie i nie zawsze są najbezpieczniejsze w użyciu dla małych dzieci. Te przepisy na własnoręczne farbowanie jajek, a także niezwykle kreatywne porady dotyczące dekorowania, stanowią wspaniałą naturalną alternatywę dla tradycyjnych metod i wyglądają o wiele bardziej niepowtarzalnie niż cokolwiek, co można kupić w sklepie!

natural-egg-dying

Dye Directions:

  1. Należy nosić stare ubrania i używać jednorazowych misek i starych garnków, ponieważ rozpryski i rozlane płyny mogą powodować plamy.
  2. Umieść każdy materiał w osobnym małym garnku. Przykryj kapustę i buraki wodą w ich odpowiednich garnkach, a do pozostałych dodaj 4 szklanki wody. Wymieszaj każdy z nich.
  3. Doprowadź wszystkie roztwory do wrzenia na kuchence, zmniejsz ogień do niskiego i przykryj na 30 minut.
  4. Po ostudzeniu roztworów odcedź wszystkie substancje stałe i przelej każdy kolorowy płyn do osobnej jednorazowej miseczki. Do każdej miseczki dodaj niewielką ilość (około ⅛ filiżanki) białego octu destylowanego, a następnie farbuj jajka.

Leaf-laced egg directions:

  1. Potnij starą parę nylonów na kwadraty o boku od 5 do 6 cali. Na nylonowym kwadracie połóż kilka liści, a następnie jajko. Owiń nylon ciasno wokół jajka i zwiąż końce krawatem. Powtórz czynność ze wszystkimi jajkami.
  2. Zanurz jajka w barwniku na dwie godziny lub dłużej, aż do nocy.
  3. Wyjmij jajka z barwnika i ostrożnie umieść je w kartonikach, aby ociekły. Ostrożnie wyjmij jajka z nylonu i delikatnie połóż je na starym ręczniku, aby całkowicie wyschły.