Najlepsze batony proteinowe, które będziesz chciał zjeść

Najlepsze batony proteinowe, które będziesz chciał zjeść

Informacje żywieniowe: 250 cal, 12g białka, 18g tłuszczu, 17g węglowodanów ogółem

Większość batonów proteinowych przypomina dużą gumkę do mazania złożoną z gęstej, jednolitej masy. Z drugiej strony, bezglutenowe batony Kind Protein Bars mają prawdziwą teksturę i chrupkość. W smaku i wyglądzie są podobne do oryginalnych batonów Kind – są pełne migdałów i orzeszków ziemnych, ale zawierają dwa razy więcej białka i dłużej utrzymują sytość dzięki 5 gramom błonnika z korzeni cykorii. Głównym źródłem białka jest tu izolat białka sojowego, więc jeśli masz uczulenie na soję, powinieneś unikać tych batonów.

Image may contain: Brochure, Advertisement, Paper, Flyer, and Poster


Baton ze zrównoważonym źródłem białka: Exo

Protein source: Cricket

Nutrition info: 160 kal, 14g białka, 7g tłuszczu, 22g węglowodanów ogółem

Podstawą batonów Exo jest acheta, inaczej zwana świerszczem, źródło białka dobre dla Ciebie i dobre dla całej planety. Według strony internetowej marki, acheta w proszku zawiera o 40% więcej potasu niż białko serwatkowe, źródło białka znajdujące się w wielu batonach, a także trzy razy więcej żelaza niż szpinak. Batony Exo mają miękką i mięsistą konsystencję, a choć smak czekoladowego brownie z krówką daje wrażenie deseru, to dzięki zaledwie dwóm gramom dodanego cukru (i bez alkoholi cukrowych!) nie są przesadnie słodkie.

Image may contain: Food, Dessert, Box, Fudge, and Chocolate


Najlepszy wegański baton proteinowy: Aloha

Źródło białka: Ryż brązowy, nasiona dyni

Informacje o wartości odżywczej: 230 kal, 14g białka, 10g tłuszczu, 26g węglowodanów ogółem

Prawdę mówiąc, trudno byłoby wybrać rozpakowany baton Aloha z masłem orzechowym i ciemną czekoladą spośród wielu innych batonów proteinowych o podobnym smaku: Ma gęstą i ciągnącą się konsystencję i słabo pachnie sztucznością. Jest to jednak jedyny baton na naszej liście, który czerpie źródło białka z pestek dyni, które są pełne zdrowych tłuszczów i minerałów, takich jak magnez, mangan, żelazo, cynk i miedź. Jest również organiczny, niemodyfikowany genetycznie i niskocukrowy, słodzony syropem z tapioki i owocami mnicha zamiast stewią lub erytrytolem. Jeśli lubisz batony RxBars ze względu na ich naturalne składniki, ale starasz się trzymać diety wegańskiej, batony Aloha są dla nich solidną alternatywą (i mają o kilka gramów białka więcej).

Image may contain: Food

Aloha Organic Plant Based Protein Bars


Najlepszy baton proteinowy Low-Carb: IQBar

Źródło białka: Groch

Informacje żywieniowe: 180 kal, 12g białka, 15g tłuszczu, 10g węglowodanów ogółem

Jeśli szukasz najlepszego batonu proteinowego low-carb (śmiemy twierdzić, że keto), warto spróbować batonów IQBar. Wykonane z białka grochu, batony te są wegańskie i przyjazne dla paleo. Lekko się kruszą – ich konsystencja jest o wiele bardziej apetyczna niż stereotypowego batonika proteinowego – a smak matcha chai ma silne aromaty migdałów, kokosa i cynamonu, które mogą sprawić, że będziesz myśleć, że jesz ciasto ciasteczkowe. Nie jest to jednak słodkie ciasto – ten batonik ma tylko jeden gram cukru, który jest wyczuwalny, gdy się w niego wgryziesz. Jeśli jesteś zwolennikiem żywności energetycznej, z pewnością docenisz obecność na liście składników kurkuminy (znanej z kurkumy) i wzmacniającego mózg grzyba lion’s mane.

Image may contain: Brochure, Advertisement, Paper, Flyer, and Poster

IQBar Brain and Body Keto Protein Bars


The Best High-Carb Protein Bar: GoMacro MacroBar

Protein source: Brown rice, pea