Teraz, gdy nadeszły pierwsze dni lata, być może planujesz spędzić wiele godzin na swoim podwórku, kosząc trawę, przycinając krzewy i pielęgnując ogród. To ciężka praca, ale wcale nie musi taka być. Jeśli Twojej kosiarce lub nożycom do żywopłotu przydałaby się modernizacja, wypróbuj najnowsze trendy w dziedzinie sprzętu do pielęgnacji krajobrazu. Dzięki temu sprzętowi mniej czasu poświęcisz na pielęgnację swojego ogrodu, a więcej na cieszenie się nim.

Robotic lawnmower

Jeśli potrzebujesz pomocy w przycinaniu trawy, skorzystaj z tego pomocnego rozwiązania technicznego. Kosiarki zrobotyzowane wykonują ciężką pracę, jaką jest koszenie trawy, a Ty sterujesz nimi za pomocą aplikacji w telefonie. Wybierając kosiarkę automatyczną, należy wziąć pod uwagę wielkość podwórka. Te innowacyjne kosiarki radzą sobie z trawnikami różnej wielkości, zależnie od rodzaju akumulatora, oprogramowania i szerokości koszenia. Gardena Sileno Minimo umożliwia pielęgnację trawników o powierzchni do 2700 m², a aplikacja umożliwia dostosowanie wielkości trawnika, czasu rozpoczęcia pracy i zaplanowanie dni koszenia. Urządzenie Worx WR140 Landroid może przycinać trawniki o powierzchni do jednej czwartej akra, jest przeznaczone do pracy z większą częstotliwością i pozostaje w obszarze, w którym umieszczono przewód graniczny. Posiadanie zadbanego trawnika jeszcze nigdy nie było tak proste!

Green lawnmower

Jeśli nie jesteś gotowy na przekazanie pielęgnacji trawnika robotowi, zmień swoją kosiarkę na coś bardziej przyjaznego dla środowiska – według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) pięć procent wszystkich zanieczyszczeń powietrza w Stanach Zjednoczonych pochodzi z kosiarek gazowych. Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, wybierz kosiarkę elektryczną. Kosiarka akumulatorowa Greenworks jest wyposażona w akumulator litowy zapewniający do czterdziestu pięciu minut pracy na jednym ładowaniu, możliwość mulczowania i pracy w worku oraz podwójne ostrze, które zapewnia wysoką jakość koszenia. 10-amperowa elektryczna kosiarka do trawy Black+Decker jest urządzeniem przewodowym wyposażonym w wygodne uchwyty rowerowe, które ułatwiają manewrowanie, oraz ostrze skrzydełkowe, które usprawnia zbieranie ścinków.

Weeding robot

Odchwaszczanie może być uciążliwe, ale możesz uniknąć tego strasznego zadania, korzystając z robota Tertill. Ten niewielki robot, stworzony przez twórcę robota Roomba, działa podobnie jak jego odpowiednik do pracy w pomieszczeniach. Jednak zamiast sprzątać brud, Tertill eliminuje dokuczliwe chwasty w ogrodach o powierzchni do 200 m². Aby rozpocząć pracę, wystarczy oczyścić ogród z chwastów. Od tego momentu Tertill przejmuje kontrolę, wykorzystując swoje koła do kopania w glebie i zapobiegania kiełkowaniu chwastów. Jeśli wyrosną nowe chwasty, podkaszarka żyłkowa przytnie je. Nie trzeba się martwić o rośliny, ponieważ czujniki robota potrafią je rozróżnić. Nie trzeba też pilnować Tertilla, ponieważ można nim sterować za pomocą aplikacji w telefonie, a ładowanie odbywa się za pomocą energii słonecznej. To dopiero jest moc Tertilla.

Multifunction devices

Jeśli chcesz uporać się z wieloma zadaniami za pomocą jednego urządzenia, masz do wyboru wiele pozycji. Akumulatorowe nożyce do trawy i przycinarki do krzewów Workpro pomogą Ci utrzymać podwórko w nieskazitelnym stanie. Zacznij od przycięcia fragmentów trawy, które ominęła kosiarka, używając nożyc do trawy, a następnie przełącz się na nożyce do żywopłotu, aby przyciąć żywopłot. Nożyce i podkaszarka mają ergonomiczny i antypoślizgowy uchwyt, a akumulator litowo-jonowy zapewnia do czterdziestu minut pracy. Kosiarka do trawy, podkaszarka i krawędziarka Black+Decker 3 w 1 to wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój trawnik wyglądał wspaniale. Zaprojektowana z myślą o mniejszych podwórkach, przekładnia Powerdrive zapewnia większą siłę cięcia, a para akumulatorów litowych wydłuża czas pracy.

Leaf blower

Zamiast wyciągać ciężką, zasilaną gazem dmuchawę do liści, aby posprzątać zabłąkane liście lub ściętą trawę, wybierz coś nieco łatwiejszego w obsłudze. Elektryczna dmuchawa do liści Kimo waży nieco ponad dwa i pół kilograma i jest wyposażona w spust o zmiennej prędkości, co pozwala kontrolować sprzątanie wszystkiego, od liści po kurz. Akumulator wystarcza na 20 minut pracy, ale dzięki szybkiej ładowarce urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu godziny.

Soil tester

Pomóż swojemu zielonemu kciukowi, używając testera gleby, takiego jak Sonkir MS02 Soil pH Meter lub Kensizer 3-in-1 Soil Tester. Produkty te mierzą poziom pH gleby – kluczowy składnik dla prawidłowego wzrostu trawnika i ogrodu. Mierzą również wilgotność gleby i ilość światła słonecznego w miejscu, w którym przeprowadzasz test. A co więcej, nie wymagają baterii.

Utrzymanie pięknego ogrodu było kiedyś ciężką pracą, ale dzięki mądrzejszej, a nie cięższej pracy będziesz mieć więcej czasu, aby cieszyć się owocami swojej pracy.