Gdzie zjeść w Raleigh w Karolinie Północnej?

Gdzie zjeść w Raleigh w Karolinie Północnej?

Humble Pie to lokalna podstawa niedzielnego brunchu i kolacji przez resztę tygodnia. Ze swoim dużym, przestronnym patio i zapiętym na ostatni guzik luzem, restauracja ta hojnie wita punków, politruków i, cóż, mnie, kogoś, kto nigdy nie pasował szczególnie zgrabnie do żadnego z tych tłumów. I choć smażony kurczak może być oczywistym wyborem dla południowego jedzenia, tutaj dostaniesz świeże podejście: chrupiący kurczak w stylu maślanym ze słodko-pikantnym miodem chipotle, nasionami sezamu i rozmarynem. Reszta menu – w tym takie potrawy jak brokuły z masłem miso i smażone ostrygi z aioli słodowym i malinami – to świeże jedzenie, którym należy się dzielić.


Photograph by Cole Wilson

Contemporary Art in the Warehouse District

Mieszczące się w dzielnicy magazynowej, naprzeciwko Humble Pie, Muzeum Sztuki Współczesnej jest miejscem, gdzie „sztuka współczesna, społeczność i kultura zbiegają się”, jak mówi członek-założyciel Charman Driver. Dzięki współpracy z początkującymi artystami, eksponaty muzeum podkreślają aktualność i nietradycyjność sztuki. Muzeum spogląda w przeszłość (mieści się w przerobionym magazynie produktów z lat 20. XX wieku) i w przyszłość, śledząc ewolucję kulturalną miasta.


Photograph by Cole Wilson

Lunch ze świeżo upieczoną pitą i najlepszym hummusem

W Neomonde znajdziesz jedne z najbardziej konsekwentnie dobrych, niesztampowych i niedrogich potraw w tym mieście. Na długo przed tym, jak „dieta śródziemnomorska” stała się modna, bracia Saleh – pochodzący z górzystego regionu północnego Libanu – wytrwale przygotowywali znakomite domowe libańskie jedzenie w niepozornym lokalu w jednym z pasaży handlowych w Raleigh. Dziś mają wiele lokali w sąsiednich miastach, takich jak Morrisville. Dla mnie i mojej małej rodziny, rozerwanie świeżo upieczonej pity i przeciągnięcie chleba przez miskę gęstego, aromatycznego hummusu zawsze będzie naszą najbardziej ulubioną (i przewidywalną) przyjemnością.


Przerwa na zakupy i muzykę na żywo

Jeśli potrzebujesz przerwy od jedzenia, aby zrobić zakupy, Nashona na West Hargett Street w centrum Raleigh jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Ta radosna linia odzieżowa została założona przez Lilian K Danieli w 2012 roku i jest moim ulubionym miejscem, gdy chcę natychmiast poprawić sobie nastrój. Dzięki połączeniu żywych afrykańskich nadruków z nowoczesnymi amerykańskimi sylwetkami, Nashona, co w języku suahili oznacza „szyję”, radośnie odzwierciedla bogactwo Raleigh. A jeśli masz szczęście, być może trafisz tam podczas jednej z wielu okazji w ciągu roku, kiedy Danieli tworzy w sklepie radosną atmosferę, oferując wino i muzykę na żywo podczas zakupów.


Klasyczny stek na kolację lub przyprawiający o zawrót głowy talerz ryby

Mandolin, elegancki faworyt z sąsiedztwa, znajduje się dwie minuty jazdy od mojego miejsca zamieszkania w University Park, ale zabiera mojego męża i mnie w nową i pysznie nieoczekiwaną podróż za każdym razem, kiedy wchodzimy do jadalni. W menu znajdują się sezonowe produkty, które pochodzą bezpośrednio z rodzinnej farmy właściciela Seana Fowlera. Piklowana ośmiornica zawsze będzie naszą ulubioną przystawką, z sosem orzechowym, który podkreśla słoność ośmiornicy. I bez względu na to, jak bardzo staram się to zmienić, jest coś takiego w steku – wyjątkowo przyrządzonym, ze świeżymi warzywami z farmy i czarnym czosnkowym sosem demi-glace – na wieczornej randce, że zawsze jest to połączenie stworzone w bliskim domowym niebie.