Choco Taco zniknęło, a my, tak zwani fani, jesteśmy temu winni

Choco Taco zniknęło, a my, tak zwani fani, jesteśmy temu winni

Ci z nas, którzy kochają Choco Taco zawsze będą pamiętać nasze pierwsze. Rozdarliśmy metaliczne opakowanie, aby odsłonić cienką i chrupiącą skorupę stożka waflowego pokrytego mleczną czekoladą, jego zamrażające mózg lody waniliowe oraz grubą i kleistą górę krówkową z kawałkami orzeszków ziemnych. To było objawienie: jak sundae, ale każdy kęs wypełniony idealną proporcją lodów, rożka, czekolady i orzechów.

Ale w tym tygodniu, po prawie 40 latach, uwielbiana ciężarówka z lodami i zamrażarka spożywcza topnieje. Firma macierzysta Unilever, za pośrednictwem agenta centrum telefonicznego, potwierdziła The Takeout, że Choco Taco zostało wycofane zarówno w jedno- jak i czteropakach.

Według Eater, Choco Taco pojawiło się w Filadelfii w 1983 roku dzięki byłemu kierowcy ciężarówki z lodami, Alanowi Drazenowi, którego podpis pod mailem brzmi: „Wynalazca Choco Taco – Oryginalne Lodowe Taco – Ponad miliard sprzedanych sztuk” W 1984 roku Drazen wraz z rodzinną firmą Jack & Jill wprowadził Choco Taco do ogólnokrajowych ciężarówek z lodami, a Unilever w końcu zajął się jeszcze szerszą dystrybucją.

Dlaczego Unilever miałby zaprzestać produkcji tak kultowego przysmaku? Według tweeta Klondike, to nasza wina, że nie kupujemy więcej. „Doświadczyliśmy bezprecedensowego wzrostu popytu w całym naszym portfolio i musieliśmy podjąć bardzo trudne decyzje, aby zapewnić dostępność naszego pełnego portfolio w całym kraju” Dodano, że „mamy nadzieję, że spróbujesz jednego z naszych innych pysznych mrożonych smakołyków”, tak jakby jakiekolwiek inne jedzenie mogło wypełnić pustkę po Choco Taco.

Cierpiałem przez embargo na Choco Taco w przeszłości. Zjadłam moje pierwsze ze stołówki na letnim obozie i sprawiło to, że majaczyłam z radości, która nie była tylko cukrowym hajem. Ale z powodu alergii innych obozowiczów na orzechy, każdy słoik Skippy został zastąpiony SunButterem i Choco Taco musiało odejść.

Więc kiedy usłyszałem wiadomości w poniedziałek wieczorem, wyszedłem na ulice Manhattanu w poszukiwaniu jednego z tych zagrożonych okazów. Wyglądało na to, że wszyscy klienci 7-Eleven mieli ten sam pomysł. Poszedłem do czterech sklepów i nie mogłem znaleźć ani jednego. Jak pyta jingiel Klondike: „Co byś zrobił dla Klondike Bar?” Ja, jak wielu moich rodaków, dowiedziałem się wczoraj, że zrobiłbym wszystko dla Choco Taco.