Porady dotyczące sprzedaży domu dla właścicieli zwierząt

Porady dotyczące sprzedaży domu dla właścicieli zwierząt

Nie ma wątpliwości, że zwierzęta domowe odgrywają ważną rolę w naszych domach. Czekają na nas, aby wrócić do domu po długim dniu, chronią naszą własność i są tam, aby nas pocieszyć, gdy rzeczy idą źle. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zapewnić, że możesz cieszyć się swoim zwierzęciem i sprzedać swój dom w tym samym czasie!

Carpet being cleaned

Zainwestuj w dobry środek do czyszczenia dywanów.
To dobry pomysł, aby zainwestować w środek do czyszczenia dywanów lub zlecić profesjonalne czyszczenie dywanów, aby upewnić się, że nie ma oczywistych plam po zwierzętach domowych. Ponadto, zapachy zwierząt domowych mogą rozchodzić się po całym domu. Urządzenie do czyszczenia dywanów pomoże usunąć te zapachy i osadzoną sierść.

Couple walking bulldog

Trzymaj swoje zwierzę poza domem.
Jeśli to możliwe, najlepiej zostawić zwierzę z przyjacielem, krewnym lub innym zaufanym opiekunem podczas pokazywania domu. Jeśli nikt nie jest dostępny, rozważ umieszczenie zwierzęcia w klatce w miejscu, w którym potencjalni nabywcy mogą przebywać rzadziej – w piwnicy lub w salonie. Umieść w klatce koc, miskę z wodą i ulubioną zabawkę, aby zwierzę czuło się bardziej komfortowo.

Young child playing with terrier in yard

Posprzątaj podwórko.
Twoje podwórko może również pozostawić ślady po Twoim zwierzaku, dlatego ważne jest, aby sprzątać wszelkie odpady i zabawki. Trzymaj pojemnik na zabawki przy drzwiach i staraj się, aby Twoje zwierzę załatwiało swoje sprawy w tym samym miejscu, dzięki czemu sprzątanie będzie łatwiejsze. Jeśli są jakieś gołe plamy trawy, możesz spróbować napowietrzyć i zasiać te miejsca lub zasadzić darń dla szybkiej naprawy.

Cat and dog nuzzling in grass

Odłóż zdjęcia.
Jeśli jesteś podobny do tysięcy innych rodziców zwierząt domowych tam, prawdopodobnie masz garść zdjęć swojego zwierzaka wokół domu. Byłbyś zaskoczony, jak bardzo potencjalni nabywcy zwracają uwagę na zdjęcia podczas pokazu. Te zdjęcia będą martwą wskazówką o posiadaniu zwierząt, więc najlepiej nie wyświetlać ich podczas pokazywania domu.

Couple reviewing information on laptop and paperwork

Zapoznaj się ze swoją polityką ubezpieczeniową.
Nawet jeśli Twoje zwierzę jest najmilszym zwierzakiem na świecie, posiadanie go w pobliżu podczas pokazu stwarza garść potencjalnych zagrożeń. Przyjrzyj się swojej polisie mieszkaniowej i upewnij się, że obejmuje ona Ciebie w przypadku, gdy Twoje zwierzę stanie się agresywne w stosunku do kogoś na Twojej posesji. Agresja nie zawsze musi być złośliwa: nawet jeśli Twój zwierzak powali kogoś z powodu podniecenia, nadal możesz być pociągnięty do odpowiedzialności. Tego typu sytuacje zdarzają się częściej niż myślisz, więc lepiej być przygotowanym.

Nie ma powodu, aby Twoje zwierzę utrudniało Ci proces sprzedaży. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zapewnić, że nadal można cieszyć się swoim zwierzakiem i dokonać transakcji w tym samym czasie!