2022 Śródroczne badanie rynku mieszkaniowego

2022 Śródroczne badanie rynku mieszkaniowego

Ten rok okazał się interesującym okresem dla rynku mieszkaniowego. Od wzrostu cen mieszkań do spadku dni na rynku, rynek był trudny do przewidzenia, pozostawiając wielu do kwestionowania ich ścieżkę do homeownership.

National Association of REALTORS® (NAR) wydaje miesięczne raporty na temat sprzedaży istniejących domów i badania transakcji w danym miesiącu. Dane te dają obraz trendów rynkowych i tego, co kupujący i sprzedający mogą oczekiwać. Tutaj znajdziesz badanie kilku kluczowych ustaleń i co to może oznaczać dla Ciebie.

Ceny domów są wyższe

W czerwcu 2022 roku NAR poinformował, że mediana cen wszystkich istniejących domów wyniosła 416 000 dolarów, dzięki czemu był to 124. z rzędu wzrost miesiąc do miesiąca. Spośród wszystkich sprzedanych domów, 43 procent mieściło się w przedziale od $250,000 do $500,000, a następną najwyższą grupą było $500,000 do $750,000 przy 20%.

Co to oznacza:

Dla homebuyers, ważne jest, aby uzyskać prekwalifikację i preapproved na kredyt przed rozpoczęciem poszukiwania mieszkania. To daje wyobrażenie o rodzaju kredytu hipotecznego można realistycznie stać, pozwalając ty i twój agent nieruchomości, aby jak najwięcej z wyszukiwania dla następnego domu. Dla sprzedawców, będziesz chciał pracować z agentem do ceny domu zgodnie z obecnym rynku mieszkaniowym. Pomoże to podczas procesu oceny, który określa, czy dom jest sprzedawany w sprawiedliwej wartości rynkowej.

Jest więcej domów na rynku

Według stanu na czerwiec 2022 roku, było 1,260,000 nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jest to wzrost o 9,6 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca, zwalczając rosnące obawy o niedobór mieszkań. Na jeden dom wystawiony na sprzedaż przypadało średnio 3,4 oferty, co oznacza spadek z 4,2 w poprzednim miesiącu. Jednak jednym z powodów tego wzrostu liczby dostępnych nieruchomości jest spadek całkowitej sprzedaży. Liczba sprzedanych domów spadła o 5,4 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca, ponieważ więcej domów pozostaje niesprzedanych z powodu ciągłego wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych – od 5,08 do 5,81 procent dla 30-letnich kredytów hipotecznych o stałej stopie procentowej – oraz ogólnych cen mieszkań.

Co to oznacza:

Jeśli szukasz zakupu w tym roku, skorzystaj ze wzrostu liczby domów na rynku. Jest trochę mniejsza konkurencja dla poszczególnych nieruchomości, ponieważ kupujący mają teraz więcej dostępnych opcji. Jeśli sprzedajesz swój dom, pracować, aby Twój dom wyróżnia się od innych. Scena to w sposób, który pozwala kupującym wyobrazić sobie w swoim domu. Również pracować, aby zwiększyć swój dom krawężnik atrakcyjności, ponieważ może to pomóc uzyskać więcej potencjalnych nabywców przez drzwi.

Domy sprzedają się szybciej

W czerwcu nieruchomości na sprzedaż pozostawały na rynku średnio przez czternaście dni, co oznacza spadek z szesnastu dni w poprzednim miesiącu. Domy sprzedają się szybciej w tym sezonie, spędzając najmniej dni na rynku od czasu, gdy NAR rozpoczął śledzenie w 2011 roku, a 88 procent domów sprzedało się w ciągu pierwszego miesiąca od wprowadzenia na rynek.

Co to oznacza:

Dla homebuyers, nie trać czasu, gdy szukasz domu. Niech agent nieruchomości wie dokładnie, jaki rodzaj nieruchomości chcesz, a oni pokażą ci, co ich zdaniem pasuje najlepiej. Zobacz właściwości, które są zainteresowane w jak najkrótszym czasie. Pamiętaj, aby mieć swoje finanse wyłożone tak, że gdy znajdziesz odpowiedni dom, można umieścić w ofercie, że jesteś w stanie wspierać. Dla sprzedawców, ważne jest, aby wiedzieć, że gdy dom jest na sprzedaż, to prawdopodobnie pójdzie szybciej niż myślałeś. Będziesz chciał zapewnić, że jesteś gotowy do szybkiej przeprowadzki, mając kolejną nieruchomość w kolejce, i zapewnić, że możesz dostać wszystkie swoje rzeczy spakowane i przeniesione przez dzień zamknięcia.

Z pomocą wykwalifikowanego agenta nieruchomości, nie powinno być zbyt zaniepokojony o nawigacji tego obecnego rynku mieszkaniowego. Nadal istnieje wiele możliwości, aby znaleźć swój wymarzony dom lub sprzedać swój dom za satysfakcjonującą cenę.