6 niezbędnych środków czystości w domu

6 niezbędnych środków czystości w domu

Istnieje wiele rodzajów środków czyszczących do wyboru. I jeśli jesteś czymś jak większość ludzi, prawdopodobnie spędziłeś minutę lub dwie wpatrując się w opcje zastanawiając się, czego potrzebujesz do różnych zadań czyszczących wokół domu. Trudno jest wybrać produkt, gdy jest po prostu tak wiele do wyboru; jednak istnieje sześć podstawowych środków czyszczących dla gospodarstw domowych, których każdy potrzebuje w swojej szafce.

All-purpose cleaner

Uniwersalne środki czyszczące są idealne do codziennych porządków wokół domu. Są wykonane z różnych środków czyszczących, z których każdy ma inne przeznaczenie. Te środki czyszczące są bezpieczne do stosowania na większości powierzchni, co czyni je świetną opcją, gdy nie wiesz, czego jeszcze użyć. Możesz nawet zrobić swój własny uniwersalny środek czyszczący lub wybrać jeden z licznych dostępnych ekologicznych produktów.

Glass cleaner

Środki do czyszczenia szkła to najlepsze rozwiązanie dla utrzymania okien i lustrzanych powierzchni w czystości. Usuwają one brud nagromadzony na powierzchniach odbijających światło, nie pozostawiając żadnych pozostałości. Następnym razem, gdy sięgniesz po płyn do mycia szyb, spróbuj przetrzeć je gazetą. Gazeta dodatkowo zredukuje smugi.

Floor cleaner

Będziesz musiał użyć środków czyszczących specyficznych dla rodzajów podłóg w twoim domu. Dla twardego drewna, szukaj środków czyszczących do drewna, które wyczyszczą podłogę bez usuwania jej wykończenia. W przypadku podłóg z płytek, środki do czyszczenia fug i płytek działają najlepiej – czyszczą one płytki, jednocześnie rozjaśniając fugi między nimi. W przypadku podłóg winylowych i laminowanych trzymaj się środków przeznaczonych do tych rodzajów podłóg, które zawierają mniej wody i utrzymają jakość podłogi, eliminując jednocześnie smugi, które pozostawiają inne środki czyszczące.

Disinfectant

Środki dezynfekujące są niezbędne do utrzymania zdrowego domu. Te środki czyszczące zabijają bakterie w Twoich pomieszczeniach mieszkalnych, tworząc czystsze powierzchnie. Używaj ich w miejscach, które są regularnie narażone na kontakt z bakteriami, w tym w łazienkach, kuchni, na klamkach i włącznikach światła.

Bleach

Wybielacz to wszechstronny środek czyszczący dla Twojego domu. Podczas gdy jest to silny środek dezynfekujący, usuwa również brud i pleśń, co czyni go idealnym środkiem czyszczącym dla twoich pryszniców i wanien. Jeśli nie chcesz używać czystego wybielacza, istnieje wiele produktów czyszczących z dodatkiem wybielacza. Po prostu unikaj używania tych produktów na jakichkolwiek powierzchniach z tkaniny, które mogłyby zostać wybielone.

Baking soda

Soda oczyszczona i inne mineralne środki czyszczące zawierają małe cząsteczki, które czyszczą powierzchnie domowe poprzez tarcie. Te środki czyszczące są świetne dla nagromadzonego brudu, ponieważ materiały ścierne zmniejszają, jak bardzo trzeba szorować. Są idealne do plam, których nie da się wytrzeć.

Mając w szafkach te środki czystości, jesteś gotowy na każdy bałagan, który możesz znaleźć w swoim domu!