Utrzymuj swoją kuchnię zorganizowaną

Utrzymuj swoją kuchnię zorganizowaną

IMówi się, że kuchnia jest sercem domu. Prawdopodobnie spędzasz sporą część dnia na przygotowywaniu posiłków, gotowaniu i sprzątaniu po każdym z nich. Jednak ten czas może się drastycznie wydłużyć, jeśli masz problemy ze znalezieniem tego, czego potrzebujesz. Organizacja kuchni może sprawić, że gotowanie posiłków będzie o wiele przyjemniejsze. Gdy nadejdzie pracowity sezon jesienny, będziesz zadowolony, że skorzystałeś z poniższych wskazówek, aby uporządkować tę ukochaną przestrzeń w swoim domu.

Miej miejsce na wszystko

Gdyby istniała złota zasada organizowania kuchni, byłaby ona następująca: miej miejsce na wszystko, nawet na przedmioty, których nie używasz na co dzień. Gdy wszystko ma miejsce, łatwo jest dotrzeć do tego, czego potrzebujesz i śledzić, co musisz wymienić. Oto kilka strategii przechowywania często zapominanych przedmiotów kuchennych:

Dispense plastic bags
Otwarcie drzwi szafki na lawinę plastikowych torebek może być frustrujące. Możesz jednak przeznaczyć dla nich miejsce w drzwiach szafki lub na ścianie, instalując zamontowany dozownik torebek ze stali nierdzewnej.

Contain your containers
W typowej kuchni pojemniki na żywność są zazwyczaj wrzucane do szafek lub układane w nich bezładnie, co sprawia, że szukanie pasującej pokrywki wydaje się niemożliwe. Aby to zwalczyć, użyj systemu organizacyjnego, takiego jak ten rozszerzalny organizer pojemników na żywność i pokrywek. Możesz w końcu poczuć się dobrze, znajdując pojemnik o idealnym rozmiarze dla swoich resztek.

Trzymaj najważniejsze rzeczy w widocznym miejscu

Oszczędność czasu w kuchni oznacza mniej czasu na gotowanie i sprzątanie, a więcej na delektowanie się posiłkami. Zamiast przechowywać często używane przedmioty z dala, trzymaj je w widocznym miejscu, gotowe do użycia; robienie tak sprawi również, że goście łatwiej znajdą kuchenne niezbędniki.

Separate your cooking tools
Czy używasz tego samego uchwytu na przybory kuchenne do wszystkich szpatułek, trzepaczek i łyżek do serwowania? Lepiej jest użyć podzielonego organizatora narzędzi kuchennych, który pozwala na oddzielenie narzędzi na podstawie materiału lub typu narzędzia. Możesz chwycić odpowiednie narzędzie w mgnieniu oka lub zobaczyć wszystkie opcje i zdecydować, co będzie najlepsze do użycia dla konkretnego przepisu.

Udostępnij oliwę z oliwek i przyprawy
Większość ludzi używa dużej ilości oliwy z oliwek i przypraw podczas gotowania, więc sensowne jest trzymanie ich w zasięgu ręki przy kuchence. Aby ułatwić sobie życie, zainwestuj w dozownik do oliwy z oliwek, który ułatwi ci nalewanie podczas gotowania, oraz w leniwą susankę na blacie, którą możesz obracać, aby znaleźć potrzebną przyprawę.

Podziel szuflady i szafki

Jeśli zdarza Ci się umieszczać przedmioty w niewłaściwych miejscach i później ich szukać, czas przemyśleć sposób przechowywania w kuchni.

Fit all your utensils
Większość ludzi ma organizer w szufladzie na przybory, ale te organizery nie zawsze pasują do wszystkiego i mogą się szybko zabrudzić. Ten bambusowy organizer jest trwały i łatwy do czyszczenia, a ponadto rozszerza się, aby zmieścić całą szufladę, maksymalizując liczbę przyborów, które możesz przechowywać.

Clean up your cleaning supplies
W kuchni na pewno zdarzą się rozlane płyny i inny bałagan. Dlatego ważne jest, aby przechowywać swoje środki czystości w wygodnym miejscu. Większość ludzi trzyma swoje spraye i chusteczki pod zlewem, ale dostęp do tylnej części szafki pod zlewem może być trudny. Możesz sprawić, że przedmioty będą bardziej dostępne dzięki dwupoziomowemu organizerowi pod zlewem. Jeśli użyjesz takiego, który ma kółka i haczyki, możesz podwoić przestrzeń do przechowywania, jednocześnie zmniejszając obciążenie pleców spowodowane schylaniem się.

Maksymalnie wykorzystaj miejsce na blacie

Miejsce na blacie to cenna kuchenna nieruchomość do przygotowywania posiłków. Dlatego należy utrzymywać ją w jak największym porządku, korzystając z poniższych wskazówek.

Utilize your walls
Kiedy nie masz zbyt wiele powierzchni do pracy, pomyśl o tym w pionie. Zrób proste dodatki i zamiany jak magnetyczny pasek na noże zamiast bloku na noże i montowany na ścianie uchwyt na ręczniki papierowe zamiast wolnostojącego uchwytu.

Bring in baskets
Poczta i inne różne przedmioty nieuchronnie kończą się na twoich ladach. Ustawia kosz konsolidować te przedmioty zamiast mieć one brać nad twój kuchnią. Przejrzyj kosz raz lub dwa razy w tygodniu i pozbądź się wszystkiego, czego nie potrzebujesz. Wszystko inne przenieś w odpowiednie miejsce w swoim domu.

Utrzymuj swoją lodówkę w czystości

Spójrzmy prawdzie w oczy, lodówki są trudne do utrzymania w czystości. Kiedy życie staje się zabiegane, utrzymanie porządku w żywności nie zawsze jest na pierwszym miejscu. Poniższe rozwiązania pomogą Ci pozbyć się myśli o utrzymaniu porządku w lodówce.

Use food storage bins
Wykorzystaj pojemniki na żywność, które mogą podzielić przechowywane w lodówce produkty – od jajek i puszek po napojach do przypraw i warzyw. Ten zestaw organizatorów może pomóc Ci zacząć.

Routinely toss expired items
Ustaw cotygodniowe przypomnienie w telefonie, aby przejrzeć lodówkę i wyrzucić wszystko, co straciło ważność. To pomoże ci śledzić, co musisz kupić w sklepie i stworzyć więcej miejsca na dodatkowe przedmioty.

Zorganizowanie kuchni za pomocą odpowiednich produktów może pomóc Ci przejąć kontrolę nad tą istotną częścią Twojego domu.