Cachapas

Cachapas

Chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku, cachapas to pikantno-słodkie naleśniki kukurydziane, tradycyjne jedzenie uliczne w Wenezueli (i jedno z moich absolutnie ulubionych!). Zazwyczaj je się je z queso de mano, wenezuelskim świeżym serem, lub po prostu z masłem. Wenezuelczycy gotują cachapas w budare, glinianej lub żelaznej płycie podobnej do rusztu. Po raz pierwszy spróbowałem cachapas z pięcioma moimi wenezuelskimi przyjaciółmi w Journal Square, New Jersey. Kiedy zapytałam jak je zrobić, każdy z moich przyjaciół opowiedział historię o tym, jak ich matka lub babcia robiły cachapas od podstaw, ale nikt nie chciał podzielić się swoim przepisem! Więc ten, z mojej nowej książki kucharskiej, Gaby’s Latin American Kitchen (ukaże się 9 sierpnia 2022), jest moją własną interpretacją – po wielu, wielu próbach. Uwielbiam moje cachapas z mozzarellą i odrobiną ostrego sosu, ale możesz je również spróbować z pikantnym majonezem, plasterkami awokado, innym serem, a nawet sałatką. Próbuj różnych kombinacji, aż znajdziesz swoją ulubioną! -Gaby Melian

Wszystkie produkty prezentowane na Bon Appétit są niezależnie wybierane przez naszych redaktorów. Jednakże, gdy kupisz coś za pośrednictwem poniższych linków detalicznych, zarabiamy prowizję partnerską.

Ingredients

Makes 4

1

large egg

2

cups fresh (or frozen, rozmrożonych) ziaren kukurydzy

¼

filiżanki (31 g) mąki uniwersalnej

¼

filiżanki mąki kukurydzianej (najlepiej PAN)

1

łyżka. cukier

½

łyżeczka Diamond Crystal lub ¼ łyżeczki Morton sól koszerna

olej roślinny (na patelnię)

1

filiżanka rozdrobnionej mozzarelli o niskiej wilgotności (około 4 uncje.), podzielony

Ostry sos (do podania; opcjonalnie)

Przygotowanie

Krok 1

Mieszanka1 duże jajko, 2 filiżanki świeżych (lub mrożonych, rozmrożonych) ziaren kukurydzy, ¼ filiżanki (31 g) mąki uniwersalnej, ¼ filiżanki mąki kukurydzianej, 1 łyżka. cukier, ½ łyżeczki Diamond Crystal lub ¼ łyżeczki Morton sól koszerna , i ¼ szklanki wody w blenderze, zeskrobując boki gumową łopatką w razie potrzeby, aż do uzyskania gładkiej masy, około 30 sekund. Przenieś ciasto do średniej miski.

Krok 2

Rozgrzej małą nieprzywierającą patelnię na średnim ogniu; posmaruj ją olejem roślinnym. Scoop ⅓-cupful ciasto do patelni i wirować patelni rozprzestrzeniać się w 6 „rundy. Gotować do złotego koloru pod spodem i kilka pęcherzyków i suchych miejsc pojawiają się na górze, około 2 minut. Flip i gotować do złotego koloru na drugiej stronie, około 1 minuty. Przełóż na półmisek. Na wierzchu ułóż ¼ szklanki rozdrobnionej mozzarelli , a następnie złóż na pół jak taco. Powtórz czynność, dodając więcej oleju, pozostałe ciasto i ser.

Krok 3

Podawaj cachapas na ciepło z gorącym sosem (jeśli używasz).

gaby.jpg

Excerpted from 'Gaby’s Latin American Kitchen’ Copyright (c) 2022 by Gaby Melian. Wykorzystane za zgodą wydawcy, America’s Test Kitchen. All rights reserved.