Zrozumienie rynku inwestycji krótkoterminowych

Zrozumienie rynku inwestycji krótkoterminowych

Kiedyś „wyjazd na wakacje” oznaczał pobyt w pierwszorzędnym hotelu z mnóstwem pożądanych udogodnień. Obecnie jednak zmiany w sposobie życia i podróżowania sprawiają, że wynajem krótkoterminowy staje się popularnym wyborem dla osób i rodzin każdej wielkości. Ponadto wpływ COVID-19 sprawił, że wielu podróżnych obawia się dużych przestrzeni wypełnionych ludźmi, co doprowadziło do wzrostu popytu na opcje wynajmu. Jeśli myślałeś o zakupie nieruchomości inwestycyjnej, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy wynajem krótkoterminowy to właściwy wybór dla Ciebie.

Lokalizacja, Lokalizacja, Lokalizacja

W przypadku wynajmu krótkoterminowego, lokalizacja jest jeszcze ważniejsza niż w przypadku innych transakcji na rynku nieruchomości. To dlatego, że rynek krótkoterminowy zależy od napływu odwiedzających do obszaru, ogólnie wakacje lub ośrodków wypoczynkowych.

Jedną rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć jest to, jak często chcesz spieniężyć swój wynajem. Jeśli szukasz go używać w niepełnym wymiarze czasu jako osobisty dom wakacyjny dla Ciebie i Twojej rodziny, może być szczęśliwy wynajmując go tylko kilka miesięcy każdego roku lub w określonych sezonach, gdy popyt jest wysoki. Jeśli szukasz przez cały rok potencjał dochodów, trzeba będzie upewnić się, że rynek wybrać jest aktywny przez cały rok, jak również.

Jednym z rozważań, jeśli chodzi o lokalizację, są ograniczenia, które są czasami umieszczane na krótkoterminowych wynajmach przez państwo i rządy miejskie, jak również poszczególnych właścicieli domów lub stowarzyszeń condo. Współpracuj z agentem nieruchomości, aby zrobić swoje due diligence i określić, jakie ograniczenia mogą wpływać na Ciebie i lokalizację, którą jesteś zainteresowany.

Financial Considerations

Dobrym pomysłem jest usiąść z CPA lub doradcą finansowym, aby omówić swoją strategię dotyczącą własności wynajmu krótkoterminowego. Zrozumieć, jak ta inwestycja wpłynie na ogólny obraz finansowy i jakie rodzaje rekordów trzeba będzie zachować, aby zmaksymalizować korzyści finansowe. Ponadto, może chcesz rozważyć podmiot korporacyjny, taki jak LLC dla każdej z nieruchomości inwestycyjnych. Twój doradca finansowy lub prawny będzie w stanie pomóc w realizacji tego, jak również.

Monetyzacja wynajmu krótkoterminowego

Jeśli zdecydowałeś, gdzie chcesz inwestować, będziesz chciał zidentyfikować lokalnego zarządcę nieruchomości lub profesjonalistę nieruchomości, który specjalizuje się w wynajmie krótkoterminowym tam. Mogą one pomóc w śledzeniu stawek wynajmu i średniej ilości wolnych miejsc w obszarze, który Cię interesuje, abyś mógł określić, ile będziesz musiał zapłacić i jak często będziesz musiał mieć wynajętą nieruchomość, aby osiągnąć zysk.

Finansowanie wynajmu krótkoterminowego

Jeśli kupujesz swój krótkoterminowy wynajem za pomocą kredytu hipotecznego, musisz porozmawiać z kredytodawcą o sposobie, w jaki planujesz korzystać z nieruchomości. Ponieważ nie będziesz używać domu jako głównego miejsca zamieszkania, zazwyczaj będziesz musiał finansować z konwencjonalną hipoteką. Ponadto, Twoja stopa procentowa może być wyższa, gdy finansujesz nieruchomość inwestycyjną.

Jeśli kupujesz dom, który wymaga pracy w celu zoptymalizowania go pod kątem marketingu, być może będziesz musiał zorganizować oddzielną pożyczkę na pokrycie uaktualnień i renowacji. Alternatywnie, może być w stanie wyciągnąć niektóre z kapitału własnego z obecnego domu, aby pokryć te lub pokryć wszystkie zakupu gotówki. Niech Twój pożyczkodawca przeanalizuje liczby i przyjrzy się różnym opcjom.

Podatki i wynajem krótkoterminowy

Klasyfikacja nieruchomości do wynajęcia może mieć wpływ, jeśli używasz go jako osobistego domu wakacyjnego, jak również, jeśli jest on tylko wynajmowany przez część roku. Porozmawiaj ze swoim doradcą finansowym, aby dowiedzieć się, jak podatki będą działać w przypadku Twojej nieruchomości i jak ten rodzaj inwestycji wpłynie na Twoją ogólną strategię podatkową.

Adding Value

Jednym z najważniejszych sposobów, aby Twój wynajem wyróżniał się jest dodanie do niego wartości. W zależności od lokalizacji, może to oznaczać dodanie basenu lub wyszukanej przestrzeni życiowej na zewnątrz, modernizacja wnętrza, lub dodanie dodatkowej sypialni lub łazienki.

Kiedy składasz razem liczby dla swojego krótkoterminowego wynajmu, pamiętaj, aby dodać w zarządzaniu nieruchomością, usługi sprzątania, krajobrazu i inne profesjonalne usługi. Będziesz także musiał umeblować krótkoterminowy wynajem od góry do dołu z pościelą, naczyniami, naczyniami kuchennymi i innymi przedmiotami. Wielu właścicieli wypożyczalni zapewnia również bary kawowe, przybory toaletowe i kosze upominkowe dla gości, więc uwzględnij również te koszty.

Marketing Twojego wynajmu

Oczywiście, będziesz przede wszystkim sprzedawać swój wynajem poprzez portale internetowe takie jak Airbnb czy Vrbo. Jednak zanim umieścisz go w sieci, będziesz musiał upewnić się, że jesteś przygotowany z profesjonalnymi zdjęciami, dobrze napisaną kopią opisową i innymi materiałami marketingowymi. Możesz również zlecić kamerzyście stworzenie trasy zwiedzania domu na samodzielną stronę internetową lub markowy kanał YouTube.

Jak nadal wynajmować swój dom, trzeba będzie zebrać referencje i recenzje z poprzednich gości, aby włączyć do swoich materiałów marketingowych. To pomoże Ci zbudować wiarygodność i sprawi, że Twoja nieruchomość będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych gości. Możesz także kontynuować docieranie do poprzednich gości poprzez e-mail lub marketing w mediach społecznościowych, aby przekształcić ich w powtarzających się gości.

Wynajem krótkoterminowy a długoterminowy

Jeśli wiesz, że chcesz inwestować w nieruchomości, ale nie jesteś pewien, czy realizować krótkoterminowe lub długoterminowe strategii inwestycyjnej, oto kilka rzeczy do rozważenia, jak podjąć decyzję:

  • Wynajem długoterminowy jest lepszy dla mniej kosztownych rynków i dla tworzenia opcji mieszkaniowych dla pracowników. Wynajem krótkoterminowy jest lepszy dla droższych obszarów wypoczynkowych, oferując wyższy potencjalny ROI, jeśli są wycenione prawidłowo i regularnie wypełniane.
  • Wynajem długoterminowy może być lepszą opcją, jeśli szukasz bardziej hands-off podejście inwestycyjne. Wynajem krótkoterminowy wymaga więcej czasu i uwagi. Możesz być w stanie zlecić na zewnątrz wiele z jego zarządzania, chociaż będzie to cięcie w dolnej linii.
  • Wynajem długoterminowy może być lepszą opcją, jeśli szukasz finansowania nieruchomości inwestycyjnej lub wykorzystać część kapitału własnego w nim do finansowania innych inwestycji. Wynajem krótkoterminowy będzie musiał być odpowiednio spieniężony i konsekwentnie wynajmowany, aby pokryć ratę kredytu hipotecznego i wyższe koszty zarządzania.
  • Wynajem długoterminowy może oferować bardziej spójne ROI w czasie, ponieważ rynek wynajmu krótkoterminowego może być pod wpływem zmian w gospodarce, lokalnej polityki, a nawet pogody. Weź to pod uwagę, jeśli potrzebujesz stałego przepływu gotówki, aby Twoja inwestycja działała.

Jeśli określasz, który rodzaj inwestycji jest dla Ciebie, porozmawiać z zaufanym profesjonalistą nieruchomości. Mogą one zapewnić wgląd w rynek, na którym się koncentrujesz i wyjaśnić potencjał wzrostowy nieruchomości inwestycyjnej tam.