Łatwe mieszanie stylów aranżacji wnętrz

Łatwe mieszanie stylów aranżacji wnętrz

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Prawdopodobnie spędzasz sporą część dnia na przygotowywaniu posiłków, gotowaniu i sprzątaniu po każdym posiłku. Jednak ten czas może się drastycznie zwiększyć, jeśli walczysz o znalezienie tego, czego potrzebujesz. Organizacja kuchni może sprawić, że gotowanie posiłków będzie o wiele przyjemniejsze. Gdy nadejdzie pracowity sezon jesienny, będziesz zadowolony, że skorzystałeś z poniższych wskazówek, aby uporządkować tę ukochaną przestrzeń w swoim domu.

Wybierz swój główny styl

Jeden sposób zaczynać mieszać i dopasowywać inside design style jest zatrudniać 80/20 regułę. Oznacza to, że około 80 procent twojej przestrzeni powinno charakteryzować się jednym stylem projektowania, a pozostałe 20 procent może zawierać inne. Jeśli na przykład masz salon z tradycyjną sofą i krzesłami, możesz rozjaśnić jego wygląd, dodając oprawione w ramki współczesne grafiki i lekkie zasłony z naturalnego materiału.

Yvonne Pratt z bloga wnętrzarskiego StoneGable jest profesjonalistką w mieszaniu stylów aranżacyjnych w swoim pięknym domu w Pensylwanii. Jej salon jest w większości umeblowany klasycznymi elementami, takimi jak biała sofa i wrzecionowate krzesła, ale ma również przytulne elementy farmhouse, takie jak biały stół bufetowy, kosze i duży znak w stylu farmhouse nad jej kominkiem. „Większość ludzi kończy mieszając style dekoracyjne w swoim domu, nie zdając sobie z tego sprawy” – mówi. „To właśnie czyni twój dom ciepłym i zachęcającym” Neutralna paleta kolorów, którą wybrała do wnętrza swojego domu, pozwala jej łatwo włączyć zabawne i modne akcenty bez potrzeby całkowitego przemeblowania pokoju.

Consider your space

Elementy wbudowane w pokój mogą wpłynąć na jego styl. Na przykład, pomalowane na biało listwy wieńczące mogą nadać tradycyjny wygląd, podczas gdy otwarty plan podłogi i betonowa podłoga mogą zapewnić nowoczesne odczucia. Istnieją jednak sposoby na wprowadzenie innych stylów, pomimo istniejących elementów konstrukcyjnych. Możesz sprawić, że tradycyjna kuchnia z białymi szafkami i blatami z kostki brukowej będzie wyglądała bardziej współcześnie dzięki odważnemu backsplashowi i nowoczesnej podłodze z płytek. Możesz też ocieplić nowoczesną przestrzeń z wysokimi sufitami, dodając wygodną sofę w tradycyjnym stylu, rustykalną ścianę z cegły i ciepłe akcenty kolorystyczne.

Create balance

Łączenie różnorodnych stylów projektowania to balansowanie. Aby Twoja przestrzeń wyglądała harmonijnie, nadaj każdej stronie pokoju równą wagę wizualną. Na przykład, jeśli duży wbudowany regał dominuje w jednym obszarze, możesz zrównoważyć go za pomocą przepełnionej sofy po drugiej stronie pokoju. Jeśli na stoliku kawowym stoi czerwony wazon, dodaj inne czerwone akcesoria w całej przestrzeni. Jeśli chcesz połączyć dwa elementy wystroju w swoim pokoju, takie jak styl skandynawski i nowoczesny, przeplataj oba style w całym pomieszczeniu, zamiast prezentować jeden styl na jednym końcu, a drugi na drugim.

Find commonality

Możesz bez wysiłku połączyć kontrastujące meble, akcentując ich wspólne cechy. Na przykład sofa w stylu przejściowym, krzesła w stylu midcentury, rustykalny stolik do kawy i stół do jadalni w stylu farmhouse mogą wyglądać idealnie razem, jeśli sofa i krzesła mają podobne poduszki w stylu farmhouse, a meble rustykalne i midcentury mają pasujące odcienie drewna. Tekstura może łączyć style projektowania i sprawić, że pokój będzie bardziej interesujący. Jeśli masz przestrzeń wypełnioną meblami w stylu industrialnym, ale chciałbyś wprowadzić elementy rustykalne, możesz dodać drewniany stolik kawowy o żywych krawędziach z czarnymi nogami na szpilkach oraz drewniany płaszcz z wytartym drewnem nad kominkiem.

Użyj koloru, aby ujednolicić

Powtarzanie kolorów jest skuteczną taktyką łączenia stylów projektowania. Pratt sugeruje opracowanie palety kolorów z trzema do pięciu głównych kolorów. Możesz rozszerzyć ten schemat kolorów, dodając lżejsze lub ciemniejsze wersje jego podstawowych kolorów. W swoim domu Pratt używa przyjemnej mieszanki neutralnych kolorów, takich jak biel, brąz i miodowe złoto. Możesz nawet zmienić element wystroju, który jest drogi lub wyróżnia się od reszty wystroju w punkt centralny, włączając jego paletę do ogólnego schematu kolorów. Na przykład, jeśli masz kominek z czerwonej cegły, możesz podnieść jego rdzawy kolor jako kolor akcentu w swoim pokoju, aby uczynić kominek pop.

Poznaj swoje style projektowania

Przydatna jest znajomość cech charakterystycznych stylów aranżacyjnych podczas planowania wystroju. Oto kilka najpopularniejszych z nich:

Bohemian: Jeśli kochasz globalną estetykę, ten styl, który miesza i dopasowuje tkaniny i wystrój z całego świata, jest dla Ciebie. Pomyśl o japońskich nadrukach, ręcznie tkanych dywanach i wiszących makramowych donicach wypełnionych roślinami domowymi.

Industrial: Ten styl sugeruje miejski loft lub magazyn i może obejmować odsłonięte belki i kanały, wysokie sufity, betonowe powierzchnie i rzadkie meble.

Modern: Nowoczesny styl jest zdefiniowany przez gładkie, czyste linie, ciemne kolory – pomyśl o oknach z czarnymi ramami – oraz połączenie metalu, szkła i stali.

Modern farmhouse: Spopularyzowany przez projektantkę Joannę Gaines, styl ten charakteryzuje się jasną i neutralną paletą kolorów, domowymi tkaninami, takimi jak grube dzianiny i worki z ziarnem, meblami z naturalnego i malowanego drewna, dekoracyjnymi znakami z drewna oraz rustykalnymi ścianami z okładzin.

Scandinavian: Pokoje z motywem skandynawskim mogą mieć białe ściany i charakteryzować się niezagraconymi przestrzeniami zaakcentowanymi bujnymi roślinami domowymi, minimalistycznymi meblami i podłogami z jasnego drewna à la IKEA.

Traditional: Tradycyjny design może zawierać luksusowe cechy, takie jak ozdobnie rzeźbione meble, wykończenia z ciemnego drewna, złote wykończenia, bogate tkaniny jak aksamit i zakrzywione linie.

Transitional: Ten styl miesza nowoczesne i tradycyjne style i może obejmować tradycyjnie inspirowane meble, które są stonowane w wielkości i ornamentyce oraz neutralną paletę kolorów z jasnymi odpryskami koloru.