7 ekologicznych aktualizacji, które sprawią, że Twój dom będzie bardziej atrakcyjny na rynku

7 ekologicznych aktualizacji, które sprawią, że Twój dom będzie bardziej atrakcyjny na rynku

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do sprzedaży domu, czy po prostu chcesz obniżyć emisję dwutlenku węgla, możesz być zaskoczony, wiedząc, że te zielone aktualizacje mają niski koszt początkowy i mogą zwiększyć zwrot z inwestycji.

Zainstaluj okna burzowe o niskiej emisyjności.
Okna burzowe o niskiej emisyjności odbijają światło z powrotem do domu, pomagając zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Upewnij się, że wybierasz odpowiednie dla swojego domu, ponieważ rodzaje okien różnią się znacznie w zależności od materiałów i powłok. Amerykański Departament Energii donosi, że okna burzowe mogą być tak samo skuteczne w obniżaniu kosztów energii jak instalacja nowych okien.

Zainstaluj programowalny termostat.
Możesz zaoszczędzić nawet 180 dolarów rocznie wybierając termostat, który ma możliwość automatycznego dostosowania temperatury, gdy nie ma Cię w domu. W ten sposób można zaoszczędzić około 15 procent na rachunku za ogrzewanie rocznie. Niektóre termostaty mają również inne funkcje oszczędzania energii, takie jak przypomnienia o wymianie filtra. Upewnij się tylko, że wybierzesz system, który jest łatwy w obsłudze.

Zainstaluj wentylatory sufitowe.
Koszt instalacji różni się w zależności od istniejących prac elektrycznych. Pojedynczy wentylator na wysokich obrotach zużywa około 50 do 100 watów mocy, co daje około 800 kilowatów rocznie dla domu z czterema wentylatorami sufitowymi – znacznie mniej niż centralny system klimatyzacji. Podczas gdy wentylatory nie są w stanie faktycznie schłodzić powietrza, mogą uwolnić cię od uczucia gorąca, a używanie ich zamiast klimatyzacji pozwoli ci zaoszczędzić dużą ilość energii. Pamiętaj tylko, by wyłączać je, gdy wychodzisz z pokoju!

Uszczelnij wszelkie pęknięcia wokół drzwi i ram okiennych masą uszczelniającą.
To nie jest żaden problem. Eliminacja pęknięć zajmie tylko kilka godzin i może zapłacić ci dywidendy. Około 30 procent strat energii w domu ma miejsce przy wejściu. Jeśli szukasz zieleni, jest to łatwy sposób, aby to zrobić.

Plant trees.
Ta wskazówka jest szczególnie dobra dla środowiska. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach energii, szczególnie latem, posadź drzewa po wschodniej, zachodniej i północno-zachodniej stronie swojego domu. Zapobiegnie to przedostawaniu się promieni słonecznych przez okna i utrudni pracę klimatyzacji. Posadź drzewo, aby zacieniło centralną jednostkę powietrzną, a możesz zaoszczędzić do 35% na kosztach chłodzenia domu.

Obniż temperaturę podgrzewacza wody do 120°F.
Średnio od 15 do 25 procent rocznych kosztów ogrzewania domu jest związanych z ogrzewaniem wody w domu. To dostosowanie zajmie niewiele czasu, a Ty prawie nie zauważysz różnicy – dopóki nie spojrzysz na rachunek za ogrzewanie! Po wprowadzeniu w życie, zaoszczędzisz nawet do 400 dolarów rocznie.

Zaizoluj swój podgrzewacz wody gorącej kocem.
Szczególnie jeśli masz starszy system, ten mały akt może zaoszczędzić do 25 do 45 procent na rocznych kosztach ogrzewania. Poszukaj koców do podgrzewacza wody wykonanych specjalnie dla twojego elektrycznego podgrzewacza wody.

Pobierz ten arkusz audytu energetycznego, aby określić, czy twój dom mógłby skorzystać z szybkiej naprawy, czy też potrzebuje bardziej trwałych rozwiązań.

Drukowalny arkusz audytu energetycznego