Wycieczki wzdłuż Szlaku Appalachów

Wycieczki wzdłuż Szlaku Appalachów

Szlak Appalachów (AT), który przemierza czternaście stanów od Georgii do Maine przez idylliczne lasy, pola dzikich kwiatów i wzniosłe szczyty, stwarza wiele możliwości poznania małych miasteczek, amerykańskiej historii i lokalnej kultury. Jednak nie musisz wędrować 2,193-milową ścieżką w całości, aby skorzystać z jej wielu ofert. Możesz zwiedzić tylko krótki odcinek AT podczas jednodniowej wycieczki, a następnie zejść z szlaku, aby cieszyć się wyśmienitą kuchnią, degustacją wina wycieczkami, muzeami i nie tylko. Pomyśl o AT jako o swoim osobistym przewodniku po jednych z najpiękniejszych obszarów Stanów Zjednoczonych.

PRZEŻYJ EMOCJE ZWIĄZANE Z NASCAR

Dawsonville, Georgia, które jest zaledwie pięćdziesiąt osiem mil na północ od Atlanty, znajduje się w pobliżu Springer Mountain, południowego punktu końcowego AT. Z Dawsonville, można wziąć 8,5 milowy szlak z Amicalola Falls State Park, gdzie znajduje się wodospad o wysokości 729 stóp, do Springer Mountain i zobaczyć widoki z góry. Po wędrówce odwiedź Georgia Racing Hall of Fame, aby obejrzeć zabytkowe samochody wyścigowe NASCAR i pamiątki po nich, lub zatrzymaj się w Atlanta Motorsports Park i ścigaj się gokartami na pagórkowatym, krętym torze z porywającą prędkością. Skosztuj skrzydełek z bizona, szarpanej wieprzowiny lub tradycyjnych żeberek wędzonych w hikorze w Big D’s Barbecue lub podążaj szlakiem winnym Dahlonega, składającym się z ośmiu winiarni, w których można degustować wino, zjeść posiłek i posłuchać muzyki na żywo.

WĘDRUJ PO GREAT SMOKY MOUNTAINS

Poznaj Park Narodowy Great Smoky Mountains na granicy Karoliny Północnej i Tennessee i wybierz się na wędrówkę lub przejedź półmilową utwardzoną drogą do Clingmans Dome, najwyższego punktu w Tennessee o wysokości 6 643 stóp. Weź pieszą rampę do Clingmans Dome Observation Tower, która jest wpisana na listę National Register of Historic Places, dla wzniosłych górskich widoków. Możesz też wejść na Charlies Bunion, kamienną skałę na wysokości 5,565 stóp z niesamowitymi widokami. W pobliskim Gatlinburgu w stanie Tennessee możesz przespacerować się po Gatlinburg SkyBridge, moście wiszącym dla pieszych o długości prawie 700 mil, który znajduje się 1800 stóp nad poziomem morza i spogląda z góry na miasto. Później udaj się do centrum miasta, aby skosztować lokalnych potraw, odwiedzić muzea, podziwiać widoki na szczycie wieży obserwacyjnej Gatlinburg Space Needle i wjechać na górę kolejką górską, aby rozegrać rundę minigolfa w Hillbilly Golf. Możesz też pojechać do Pigeon Forge w stanie Tennessee i spędzić dzień w Dollywood.

SCALE MOUNT MITCHELL

W Karolinie Północnej, jedź około godziny na północ od Asheville, aby wędrować na Mount Mitchell, najwyższy szczyt na wschód od Missisipi o wysokości 6,684 stóp. Wspinaj się na taras widokowy na szczycie, aby zobaczyć tak daleko, jak osiemdziesiąt pięć mil. Ciesz się 360-stopniowymi widokami na szczycie Max Patch Mountain i zwiedzaj centrum Asheville lub odwiedź luksusową 8000-akrową posiadłość Biltmore Estate w mieście. Udaj się do miasta Beech Mountain, aby przejechać szlakiem Avery Barn Quilt Trail i zobaczyć pięćdziesiąt plus kolorowo pomalowanych bloków kołdry Appalachów, które zdobią stodoły, domy i inne struktury w całym hrabstwie Avery.

MOTOR WZDŁUŻ SKYLINE DRIVE

Kolejna malownicza wycieczka drogowa to 105-milowy Skyline Drive w Wirginii. Ta dwupasmowa autostrada przecina AT wielokrotnie w Shenandoah National Park’s Blue Ridge Mountains. Ta National Scenic Byway, która biegnie od Rockfish Gap do Front Royal, jest usiana wieloma punktami obserwacyjnymi idealnymi do wzięcia w góry widoków na jesienne liście. Po zwiedzaniu możesz pojechać Blue Ridge Parkway, kolejną wspaniałą górską drogą, w kierunku Roanoke w Wirginii, jednego z największych miast na AT. Tam zatrzymaj się na posiłek, odwiedź galerie sztuki i muzea, zrób zakupy lub wybierz się na szczyt Mill Mountain, aby zobaczyć Roanoke Star, sztuczną, wolnostojącą strukturę, która jest podświetlana w nocy i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Wirginii.

PRZEŻYJ HISTORIĘ W HARPERS FERRY

Miłośnicy historii będą chcieli odwiedzić Harpers Ferry National Historic Park w Zachodniej Wirginii, który jest miejscem najechanym przez abolicjonistę Johna Browna w 1859 roku. AT przechodzi przez park, który znajduje się we wschodniej części stanu (Eastern Panhandle). W historycznym miejscu znajduje się siedziba Appalachian Trail Conservancy i Visitor Center, Fort Johna Browna, pola bitewne wojny secesyjnej i naturalna skała formacja Jefferson Rock, która szczyci się widokiem na rzeki Potomac i Shenandoah i jest miejscem, gdzie prezydent Thomas Jefferson stał w 1783 roku. W Harpers Ferry i sąsiednim Bolivar w hrabstwie Jefferson w Zachodniej Wirginii jest mnóstwo piekarni, kawiarni, i sklepów, z których można korzystać.

Z WIDOKIEM NA TRZY STANY

W hrabstwie Sussex w stanie New Jersey, na południe od granicy z Nowym Jorkiem i New Jersey, można wędrować szlakiem Appalachów lub jechać utwardzoną drogą do najwyższego wzniesienia w High Point State Park, gdzie można wspiąć się na szczyt gigantycznego pomnika granitobelisku, aby zobaczyć rozległe widoki na góry Pocono i Catskill, pola uprawne i lasy w New Jersey, Nowym Jorku i Pensylwanii.

GLIMPSE MANHATTAN SKYSCRAPERS

Jeśli chcesz zobaczyć, gdzie AT miała swój początek, odwiedź część szlaku w nowojorskim Hudson Highlands między Bear Mountain a Harriman State Park, który stał się pierwszym odcinkiem szlaku oficjalnie otwartym w 1923 roku. W Bear Mountain możesz odwiedzić Trailside Museums i Zoo, wypożyczyć łodzie wiosłowe, przejechać się na karuzeli i przekroczyć rzekę Hudson pieszo przez Bear Mountain Bridge. Nowy Jork i wszystko, co ma do zaoferowania, znajduje się po drugiej stronie rzeki. Aby podziwiać widoki na Manhattan, wybierz się do Harriman State Park, z którego roztaczają się widoki na jezioro i góry.

WSIĄKNIJ W SZTUKĘ

AT biegnie główną ulicą w Hanover, New Hampshire, w dolinie rzeki Connecticut. W centrum miasta, przejdź się po kampusie Dartmouth College. Będąc na kampusie, odwiedź bibliotekę Baker-Berry, aby zobaczyć Epikę Cywilizacji Amerykańskiej, mural o powierzchni 3200 stóp kwadratowych i narodowy zabytek autorstwa malarza José Clementé. Miłośnikom sztuki spodoba się również Hood Museum of Art w Dartmouth, w którym znajdują się obrazy, rzeźby i artefakty z całego świata. W pobliżu można wybrać się na wędrówkę do porośniętych mchem Velvet Rocks, umiarkowanego odcinka AT idealnego na krótką, jednodniową wycieczkę.

ZDOBĄDŹ PÓŁNOCNY SZCZYT

W Maine, tuż za miastem Monson, możesz wybrać się szlakiem Appalachów na bardzo trudny odcinek, aby zdobyć górę Katahdin, północny koniec AT. Możesz też zostać w centrum i cieszyć się atmosferą tej wiejskiej społeczności szlaku, gdzie możesz kupić wyroby garncarskie i prawdziwy syrop klonowy, spróbować piwa rzemieślniczego, nafaszerować swój talerz grillowanymi żeberkami i porozmawiać z wędrowcami, którzy właśnie rozpoczynają lub kończą wielomiesięczną wędrówkę szlakiem.

Możesz wykorzystać Szlak Appalachów jako inspirację do podróży na północ lub południe wzdłuż Wschodniego Wybrzeża lub odwiedzić bliskie miejsca szlaku, jeden stan po drugim – to zależy od Ciebie! Bez względu na to, jak będziesz zwiedzać AT, z pewnością odkryjesz wiele niesamowitych miejsc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie appalachiantrail.org