Ciasto brzoskwiniowe

Ciasto brzoskwiniowe

Ten świeży brzoskwiniowy przepis od prawnika obróconego mistrza pieczenia Vallery Lomas jest pracą miłości, ale nagroda jest kawałkiem czystego letniego słońca. Gałka muszkatołowa, wanilia, sok z cytrusów i skórka, i plusk opcjonalnego (ale bardzo zalecane) toffi-jak brandy wszystko wzmocnić, że kwintesencja dojrzały brzoskwinia smak bez overpowering go.

Podczas szczytu sezonu, zapomnij mrożone brzoskwinie i puszkowane brzoskwinie i zamiast szukać pół-twarde freestones (nie clingstones), których pestki łatwo oddzielić od miąższu. Istnieje wiele sposobów na obranie świeżych brzoskwiń, ale naszą ulubioną metodą jest lekkie narysowanie znaku X na spodzie, a następnie blanszowanie ich w całości w dużym garnku z wrzącą wodą przez 30 sekund przed przeniesieniem do kąpieli lodowej; skórki powinny się od razu zsunąć.

Podwójna kruszonka (co oznacza, że jest dolna i górna kruszonka) staje tutaj, aby utrzymać wszystkie te soczyste plasterki brzoskwiń, zapewniając, że każda porcja zawiera mnóstwo owoców i płatków ciasta. Użycie szklanej głębokiej blachy do pieczenia pozwala uniknąć zgadywania, w jaki sposób ciasto się piecze, dzięki czemu unikniesz okropnej, rozmokłej dolnej skórki.

Pozwól ciastu całkowicie ostygnąć, aby uzyskać zgrabne plasterki (wiemy, wiemy – to trudne!) i podawaj je z gałką lodów waniliowych lub świeżą bitą śmietaną.

Ten przepis został zaadaptowany z równie fantastycznego przepisu Lomas na brzoskwiniowe cobbler, który można znaleźć w jej debiutanckiej książce kucharskiej, Life Is What You Bake It.

Wszystkie produkty prezentowane na Bon Appétit są niezależnie wybierane przez naszych redaktorów. Jednakże, gdy kupisz coś poprzez poniższe linki detaliczne, otrzymamy prowizję partnerską.

Składniki

8-10 porcji

Ciasto

filiżanki (313 g) mąki uniwersalnej

2

łyżki cukru granulowanego

1

łyżka Diamond Crystal lub ½ łyżeczki soli koszernej Morton. Morton sól koszerna

1

filiżanka (2 laski) schłodzonego niesolonego masła, pokrojonego na 1″ kawałki

2

łyżka octu jabłkowego

Nadzienie i montaż

1

łyżka mąki uniwersalnej, plus więcej na powierzchnię

lb. dojrzałych, ale jędrnych brzoskwiń (około 10 średnich), obranych, wydrylowanych, pokrojonych w ¾”-grube kliny (około 6 filiżanek)

¼

filiżanki (30 g) skrobi kukurydzianej

1

łyżka. świeżego soku z cytryny

1

łyżki brandy (opcjonalnie)

2

łyżki ekstraktu z wanilii

1

łyżki drobno startej skórki pomarańczowej

1

łyżki. Diamond Crystal lub ½ łyżeczki soli koszernej Morton

¾

łyżki mielonej gałki muszkatołowej

filiżanki (133 g) plus 2 łyżki cukier puder, podzielony

2

łyżki schłodzonego, niesolonego masła, pokrojonego na ½” kawałki

1

duże jajko

½

łyżka mielonego cynamonu

lody waniliowe (do podania; opcjonalnie)

Sprzęt specjalny