Elote Corn Pasta

Elote Corn Pasta

Wymaga to nieco więcej zaangażowania niż przeciętny makaron, ale nagrodą jest złociste i błyszczące danie, które jest wspaniałą celebracją letniej kukurydzy – w równych częściach słodkiej, słonej i pikantnej z niewielką nutą ciepła, przywołującą na myśl jej imienniczkę kukurydzę elote.

Podczas mieszania surowe ziarna kukurydzy oddają całą swoją skrobię, a wystarczy kilka chwil gotowania, aby powstały sos stał się gęsty i kremowy (bez użycia ciężkiej śmietany!). Blistering niektóre z kukurydzy, aby zakończyć danie z – albo na kuchence lub grill – jest bardzo zalecane, ale dla uproszczenia, można po prostu gotować te kolby krótko wraz z makaronem zamiast (dodać go do garnka w ostatniej chwili lub tak) przed cięcia jądra off w szerokie paski. Nikt się nie dowie.

Wszystkie produkty prezentowane na Bon Appétit są niezależnie wybierane przez naszych redaktorów. Jednakże, gdy kupisz coś poprzez poniższe linki detaliczne, zarabiamy prowizję partnerską.

Składniki

4 porcje

12

oz. średni makaron (taki jak rigatoni lub gemelli)

sól koszerna

6

uszy kukurydzy, obrane z łupin, podzielone

olej roślinny (opcjonalnie)

4

łyżka niesolonego masła

1

średnia biała lub żółta cebula, drobno posiekana

2

duże chili poblano, przepołowione, usunięte nasiona, grubo posiekane

4

duże ząbki czosnku, cienko pokrojone

½

tsp. płatki czerwonej papryki

½

łyżka mielonego kminu rzymskiego

skórka i sok z 1 dużej limonki

1

filiżanka pokruszonego sera Cotija, podzielona

Przygotowanie

Krok 1

Ugotuj12 oz. średni makaron (taki jak rigatoni lub gemelli) w dużym garnku wrzącej, osolonej wody, mieszając od czasu do czasu, aż bardzo al dente (makaron zakończy gotowanie w sosie), około 2 minuty mniej niż wskazówki na opakowaniu. Odcedź, zachowując 3 filiżanki płynu do gotowania makaronu. Zarezerwuj garnek.

Krok 2

Tymczasem, używając szczypiec, gotuj 2 uszy kukurydzy, pozbawione łusek, bezpośrednio nad średnio-wysokim płomieniem na kuchence, obracając często, aż do zwęglenia i sczernienia w miejscach, 8-10 minut. Kukurydza będzie wydawać dzikie dźwięki poppingu, nie przejmuj się. (Alternatywnie, przygotuj grill na średnio-wysoki ogień; naoliw ruszt olejem roślinnym. Grillować kukurydzę, często obracając, aż do zwęglenia i poczernienia miejscami, 8-10 minut) Pozostaw kukurydzę do ostygnięcia, następnie pokrój ziarna z kolb w plastry.

Krok 3

Wytnij ziarna z pozostałych 4 uszu kukurydzy, pozbawionych łusek, (powinieneś mieć około 4 filiżanek); przenieś surowe ziarna do blendera i dodaj 1½ filiżanki płynu z gotowania makaronu. Przecierać do uzyskania bardzo gładkiej konsystencji, około 2 minut.

Krok 4

Roztopić 4 łyżki niesolonego masła w zarezerwowanym garnku na średnio-niskim ogniu. Gotuj 1 średnią białą lub żółtą cebulę, drobno posiekaną , 2 duże chile poblano, przepołowione, pozbawione pestek, grubo posiekane , i 4 duże ząbki czosnku, cienko pokrojone , mieszając od czasu do czasu, aż zmiękną, ale nie nabiorą koloru, 5-7 minut. Dodaj ½ łyżeczki płatków czerwonej papryki i ½ łyżeczki mielonego kminu i gotuj, mieszając, do uzyskania aromatu, około 45 sekund. Dopraw obficie solą koszerną.

Krok 5

Dodaj przecier kukurydziany do garnka wraz z makaronem. Zwiększa upał do średniej-wysokiej i gotować, mieszając energicznie i dodając do ½ filiżanki zarezerwowany płyn do gotowania makaronu w razie potrzeby, aż makaron jest pokryty w sosie i al dente, około 2 minuty. Zdejmij z ognia i dodaj skórkę i sok z 1 dużej limonki i ½ filiżanki pokruszonego sera Cotija, mieszając energicznie, aby się połączyć.

Krok 6

Podziel makaron pomiędzy miski; dodaj zwęgloną kukurydzę, grubo posiekaną kolendrę i pozostały ½ filiżanki pokruszonego sera Cotija. Podawać z kawałkami limonki do wyciskania.