Trader Joe’s Zhug + Greek Yogurt = Ultimate Chicken Marinade

Trader Joe’s Zhug + Greek Yogurt = Ultimate Chicken Marinade

Zastępca redaktora ds. żywności Hana Asbrink ma 24 godziny w ciągu dnia i 379 rzeczy do zrobienia. W swojej comiesięcznej rubryce, Shortcut to Dinner, lassos overachieving produkty, aby pokazać weekendu, kto jest szefem (to Hana).

Udka z kurczaka są cotygodniowym obiadem mainstay i to jest oczywiste, dlaczego. Są szybkie w przygotowaniu (zwłaszcza bez kości), trudno je rozgotować i nadają się do wielu zastosowań. Dziś podkreślamy ich wszechstronność dzięki aromatycznej marynacie, która może służyć również jako dip.

Zhug (czasem pisany jako zhoug) to mocny, zielony sos pochodzący z Jemenu, choć jest popularny na całym Bliskim Wschodzie. Często zawiera kolendrę, chili, oliwę, czosnek i przyprawy, a jego smak jest naprawdę imponujący. Kiedy nie mam pod ręką mnóstwa ziół i chili do przygotowania domowego zhugu – albo czasu na jego zrobienie – sięgam po mój delikatesowy niezbędnik: sos Zhoug firmy Trader Joe. Doprawiona kardamonem i nasionami kminu wersja TJ’s jest właśnie takim pomocnikiem, jakiego potrzebuję, kiedy jest 17:00, a ja wciąż nie wiem, co zrobić na obiad.

Gotowy zhug działa jako przyprawa lub smarowidło, ale naprawdę pręży muskuły, kiedy połączy się go z jogurtem greckim, aby uzyskać smaczną marynatę, która również zmiękcza mięso. Jogurt oswaja niektóre z ciepła zhugu, zaokrąglając ogniste krawędzie swoim chłodnym smakiem. W tym przepisie, przydaje się dwukrotnie, jako marynata i sos, i może zabłysnąć na wiele innych sposobów w ciągu tygodnia (zrób podwójną porcję!): jako sos do sałatki jutro, smarowanie kanapek następnego dnia, i dalej.

Zhug na bok, nie mogę mówić o kolacjach w tygodniu bez mówienia o brojlerze. Szczególnie latem, to skromne ustawienie piekarnika zapewnia zwęglony smak w krótkim czasie – bez ogrzewania całego mieszkania. „Kto potrzebuje grilla, gdy masz brojler?” Powtarzam sobie każdego lata. Nie ja.

Dla tego kurczaka, zacznij od wyłożenia blachy folią (będziesz zadowolony, że to zrobiłeś, gdy przyjdzie czas sprzątania) i ustaw stojak w środku. Umieść marynowane udka kurczaka na górze stojaka (nadmiar marynaty tworzy skórkę A+). Broil na najwyższym ustawieniu, aż zaczniesz widzieć niektóre działania zwęglania wzdłuż krawędzi. Zdejmij blachę, odwróć kurczaka i kontynuuj pieczenie, aż będzie wspaniale chrupiący. Gdy mięso odpoczywa, podgrzej kupione w sklepie chlebki (ja lubię indyjski chlebek Tradera Joe’s), używając tego samego ustawienia brojlera przez minutę na stronę.

Prosta sałatka z pomidorów i cebuli jest świetnym dodatkiem. Możesz użyć klinów dowolnego dojrzałego pomidora, jaki masz (my lubimy Campari lub cherry); soki wyciągają się z odrobiną soli, jak wbudowany dressing. A namoczenie plasterków cebuli w zimnej wodzie pomaga pozbyć się ich zgryzoty i wzmocnić ich chrupkość.

Zapakuj wszystko w małe paczuszki z porwanymi kawałkami płaskiego chleba i dużą ilością jogurtu zhug do zanurzenia. Miej też w pobliżu dużo serwetek.

Platter of chicken on white tablecloth.

Kupiony w sklepie zhug i twój brojler to skróty do soczystego, zwęglonego kurczaka bez grilla.

View Recipe