Wirusowy różowy sos z TikTok znalazł drogę do umowy z marką

Wirusowy różowy sos z TikTok znalazł drogę do umowy z marką

Zaledwie trzy tygodnie od czasu, gdy Pink Sauce skąpał nasze kanały TikTok w elektryczno-różowych kontrowersjach, ta galaretowata przyprawa odbiła się od swojego napędzanego bezpieczeństwem żywności upadku z łaski. W środę Dave’s Gourmet Sauce ogłosił, że tej jesieni będzie produkował Pink Sauce na skalę komercyjną, współpracując z twórcą Pink Sauce, Chefem Pii, aby wprowadzić na rynek „stabilną na półce” wersję, która jest „mniej skomplikowana, nie zawiera nabiału i jest pozbawiona wszelkich konserwantów, sztucznych barwników i aromatów.”

Nacisk na bezpieczeństwo w informacji prasowej jest ukłonem w stronę początkowego upadku Pink Sauce. W lipcu, kiedy zjełczałe, śmierdzące butelki mikstury (niektóre wybuchły w transporcie) dotarły do drzwi oczekujących konsumentów, gniew i kontrola szybko zastąpiły wszelkie pozory powabu wokół rzekomo „słodkiej, pikantnej i ostrej” przyprawy. Naukowcy zajmujący się żywnością i niezadowoleni odbiorcy Różowego Sosu twierdzili, że łatwo psujący się sos – w którym wśród składników wymieniono mleko, ale brakowało konserwantów i instrukcji przechowywania – jest niebezpieczny do spożycia. Szefowa Pii przyznała się do wad swojego produktu i jego pospiesznego wprowadzenia na rynek, obiecując wdrożyć lepsze zabezpieczenia przy kolejnych dostawach.

Zamiast zakończyć się opowieścią ostrzegawczą, ostrzegającą przed niezgodnością wirusowości TikTok i bezpiecznego do spożycia produktu spożywczego, Pink Sauce znalazł się na łuku odkupienia. Czy wielka klapa na TikTok i sprzedaż rzekomo zepsutego produktu to w rzeczywistości sekretny sos do osiągnięcia sukcesu komercyjnego na masową skalę?

Powołując się na masowość Chef Pii i 154 miliony wyświetleń na TikTok, Dave’s Gourmet Sauce sugeruje w swoim komunikacie prasowym, że jej wirusowość (niezależnie od środków, za pomocą których została osiągnięta) wzbudziła ich zainteresowanie, niosąc ze sobą potencjał zdobycia rynku konsumenckiego. Dave’s Gourmet jest znany z zestawu sosów do makaronu i ostrych sosów, sprzedawanych w ogólnokrajowych sklepach detalicznych, takich jak Whole Foods, Walmart i Amazon. (Chef Pii nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz).

„Dzisiejsza młodzież trzyma rękę na pulsie tego, czego chcą ich rówieśnicy, ale może nie mieć wiedzy, zdolności lub kapitału, aby wprowadzić pomysł na produkt na rynek szybko, bezpiecznie i na dużą skalę”, napisał Dave’s Gourmet w dzisiejszym komunikacie prasowym.

Jako samozwańczy Youth of Today, jestem sceptyczny, że puls TikTok powinien być ostatecznym barometrem sukcesu, jeśli chodzi o dobra konsumpcyjne. Wykorzystując krótki czas koncentracji uwagi, TikTok wykorzystuje przede wszystkim estetykę, pozwalając, by atrakcyjne wizualnie (i wątpliwe odżywczo?) wpadki prześlizgnęły się przez pęknięcia. TikTok jest już notoryczny za takie rzeczy jak platformowanie szkodliwych i niesprawdzonych środków odchudzających, które promują toksyczną ideologię wokół wizerunku ciała dla swoich młodych odbiorców. Jeśli historia sukcesu Pink Sauce zainspiruje innych współczesnych młodych ludzi do tworzenia wątpliwie bezpiecznych potraw, być może legitymizacja sosu nie jest odpowiedzią.