Zbuduj inteligentną listę życzeń kupujących

Zbuduj inteligentną listę życzeń kupujących

Jest tak wiele rzeczy do przemyślenia przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu poszukiwań domu. Ile sypialni i łazienek potrzebujesz? Czy chcesz schody lub masz nadzieję mieć wszystko na jednym poziomie? Oczywiście, nie ma wszystko ważne pytanie podłogi, blaty, i oprawy oświetleniowe. Ale o czym jeszcze powinieneś pomyśleć i jak możesz zbudować mądrzejszą listę życzeń, która naprawdę dodaje wartości?

Jak wygląda Twoja lista życzeń?

Kiedy zaczynasz przeglądać oferty online, prawdopodobnie spędzasz większość swojego czasu patrząc na estetykę-kolor farby, wykończenia, armatura i inne „błyszczące przedmioty” Dodatkowo, prawdopodobnie myślisz o wygodzie-drugie biuro domowe, ogrodzone podwórko i miejsce na pokój zabaw.

To naturalne, że przy wyborze domu myślimy o tych osobistych preferencjach, ale mądrzejsza lista życzeń bierze pod uwagę te „za ścianą” przedmioty, które mogą albo dodać wartości, albo kosztować cię duże pieniądze. Ponadto, będziesz chciał rozważyć, czy twoje ulubione przedmioty z listy życzeń będą warte kosztów, kiedy i jeśli zdecydujesz się sprzedać dom w nadchodzących latach.

Stwórz listę życzeń o wartości dodanej

Myśl poza kolor farby i styl domu podczas tworzenia listy życzeń, i obejmują następujące elementy w swoich obliczeniach „idealny” dom.

dog standing in street at sunset

Great neighborhood

Jest powód, że mantra dla prawdziwych specjalistów nieruchomości jest „lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja” Ten sam dom w dwóch różnych dzielnicach może pobierać dwa dziko różne ceny. Ważne jest, aby upewnić się, że rozumiesz wpływ sąsiedztwa na swoją radość z domu.

Jedna z rad, którą być może słyszałeś, brzmi: „Kup najmniejszy dom w najlepszym sąsiedztwie, na jaki cię stać” Chociaż możesz tęsknić za czwartą sypialnią lub ogromnym pokojem dodatkowym, może warto wybrać mniejszy dom, jeśli sąsiedztwo jest idealne. Ponadto możesz rozważyć rynek, który dopiero się rozwija, a nie taki, który jest już wypełniony udogodnieniami. Posiadanie domu w nowo pożądanej okolicy może oznaczać duży wzrost wartości w ciągu najbliższych kilku lat.

Market-appropriate extras

Czy masz jakieś niezwykłe cechy na swojej liście życzeń? Może tęsknisz za basenem lub rozległymi przestrzeniami zewnętrznymi, takimi jak kuchnia na świeżym powietrzu lub ponadwymiarowy pokład. Może myślisz o dodaniu dużego dodatku lub domu gościnnego po zamknięciu na swojej idealnej nieruchomości. To wszystko są świetne pomysły, ale czy będą one pasować do rynku, w którym będziesz mieszkał?

Ważne jest, aby upewnić się, że wszelkie ulepszenia, które planujesz lub nietypowe funkcje, których wymagasz, są zgodne z innymi domami w Twojej okolicy. W przeciwnym razie może się okazać, że próbujesz sprzedać dom, który jest tak niezwykły, przerośnięty lub wręcz dziwny, że wyłączysz potencjalnych nabywców i stracisz pieniądze na sprzedaży.

black tile roof

Maintenance savers

Wiemy, że wszyscy skupiają się na granitowych blatach i podłogach z twardego drewna, ale to dobry pomysł, aby pomyśleć o wszystkich tych mniej krzykliwych elementach, które dodają wartości do domu. Nowy dach może kosztować tysiące dolarów, więc jeśli musisz wybrać między brzydkimi ladami kuchennymi z nowym dachem lub wspaniałym granitem ze starym, weź nowy dach.

Dodatkowo, szukaj łatwych w pielęgnacji zewnętrznych hardscapes i materiałów zewnętrznych, aby zaoszczędzić na kosztach utrzymania, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, w którym doświadczasz dużo deszczu lub śniegu. Skupiając się na elementach, które są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu, zaoszczędzisz czas i pieniądze rok po roku – więcej niż wystarczająco dużo pieniędzy, w rzeczywistości, aby zapłacić za niektóre z tych wymyślnych przedmiotów z listy życzeń.

Updated systems

Podobnie nowe urządzenia, systemy HVAC, elektryczne i hydrauliczne pozwalają zaoszczędzić pieniądze na konserwacji, wymianie i kosztach eksploatacji. Wystarczy upewnić się, że właściciele domu mają wszystkie dokumenty, aby wiedzieć, kiedy systemy zostały zainstalowane i że są one odpowiedniej wielkości i jakości dla przestrzeni. W razie wątpliwości porozmawiaj z inspektorem domu, aby uzyskać dodatkowe informacje i spostrzeżenia.

four holes in wall with wiring

Jakie ulepszenia możesz wprowadzić sam?

Jakie elementy warto przeoczyć, aby dodać własną wartość do domu? Oto kilka pozycji z listy życzeń, które możesz skreślić na rzecz dokonania własnych, łatwych poprawek po zamknięciu.

Perfect Landscaping

Co jest jednym z najniższych kosztów, najwyższych zwrotów inwestycji można zrobić w poprawę wartości domu? Według National Association of REALTORS® (NAR), pielęgnacja drzew oferuje 100-procentowy zwrot z inwestycji, a dodanie dojrzałych drzew to tani sposób na zwiększenie wartości domu. W rzeczywistości, wspaniały trawnik i zmodernizowane drzwi zewnętrzne są jednymi z najbardziej opłacalnych ulepszeń, które mogą się zwrócić.

Paint Color

Widziałeś te HGTV nabywców domu narzekać na kolor farby i toczył oczy, prawda? Jeśli znajdziesz dom, który ma wielkie kości, ale straszne pracy farby, dostać podekscytowany! Możesz szybko poprawić estetykę domu i wartość z nową farbą. A co najlepsze? Możesz wybrać kolory sam tak, że jest dokładnie to, co chcesz.

Finishes and Fixtures

Przestarzałe oprawy oświetleniowe, niedopasowane płytki z przełącznikami i staromodne krany – to zdecydowanie odrzuca. Jednak jeśli dom był dobrze utrzymany w innych okolicznościach, te łatwe do wymiany funkcje dają możliwość dodania dużej wartości przy niskich kosztach. Weź weekend i zmienić wszystko lub dokonać zmian trochę na raz. W zależności od tego, co działa dla Twojego budżetu i harmonogramu, doświadczysz poczucia spełnienia i dużego zwrotu z inwestycji.

Twoja lista życzeń jest właśnie taka – Twoja. To do Ciebie należy decyzja, co jest najważniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny. Ale jeśli szukasz do podejmowania decyzji przyjaznych dla budżetu, ważne jest, aby spojrzeć poza jasne i błyszczące do solidnych i bezpiecznych.