BA’s Best Blueberry Pie

BA’s Best Blueberry Pie

 • Tak satysfakcjonujące, stosunkowo łatwe, jeśli się nie pomyśli, i pyszne! Zrobiłem to jako pół jagody, pół Granny Smith jabłko pie używając 4 filiżanki każdego (jabłka pokrojone w plasterki tak, że w proporcji w / jagody). Użyłam solonego masła i dlatego zmniejszyłam ilość soli do 1 łyżki w cieście. Użyłam robota kuchennego do suchych składników, a następnie dodałam do niego masło i płyny i ciasto wyszło pięknie. Ilość ciasta jest wystarczająca na głęboką, 9-calową, okrągłą, szklaną formę do pieczenia (z dnem i pełną górą, nie kratką). Zamiast jajka, posmarowałam lekko mlekiem (nie zawierającym nabiału) i posypałam wierzch ciasta odrobiną cukru. To ciasto jest jeszcze lepsze drugiego dnia! Oczywiście jest świetne z gałką lodów waniliowych, ale nawet tego nie potrzebuje.

 • Wspaniały przepis, wyszedł dobrze. Nadzienie nie jest przesadnie słodkie, a skórka jest śliczna i płatkowa. Moi goście ciągle mówili o tym, jakie to było pyszne ciasto. Zdecydowanie do zachowania.

 • Korzystając z sezonu na jagody w mojej okolicy (Lawrence KS-Wohletz Farms) 2021 lipca, znalazłem ten przepis na ciasto z jagodami na stronie bon appe’tit – zebrałem świeże w AM i przygotowałem tego wieczoru – wróciłem w następnym tygodniu na finał UPick i zrobiłem ciasto po raz drugi – przez bardzo długi strzał, jest to najlepszy przepis na ciasto w moim wszechświecie. Od tego czasu upiekłem to ciasto kilka razy ponownie, dziś włączając kilka truskawek w nadzienie jagodowe. Zaimponowałam moim najlepszym wielbicielom/koneserom/kolegom-piekarzom i wszyscy zachwycali się jego wspaniałymi wynikami. Nie uważam go za skomplikowany – naprawdę podoba mi się tekstura ciasta, ale moja praca w kratkę mogłaby wymagać trochę praktyki – skorzystałam z łatwej sugestii zawartej w artykule i naprzemiennie układałam paski/dodawałam wycięte listki i kształty jagód, które upuszczałam na listki – to nagroda – dziękuję Bon appe’tit !!!

 • Zrobiłam wiele, wiele ciast z jagodami ale to był pierwszy raz kiedy spróbowałam tego przepisu. Sam przepis na ciasto wymaga dwa razy więcej mąki i masła niż inne przepisy na podwójne ciasto, których używałam i na pewno wystarczyło ciasta na kolejne ciasto. Aby zaoszczędzić czas, a także zmniejszyć zużycie moich nadgarstków i knykci, zmiksowałam masło i mąkę w robocie kuchennym, a następnie dodałam mieszankę wody, soku i wódki. Schłodzenie ciasta w lodówce po jego rozwałkowaniu ułatwiło zaplecenie kratki na wierzchu. Instrukcje są bardziej skomplikowane niż powinny być.

 • Jak powinieneś odmierzyć pół litra jagód?

 • To musi być najgorzej napisany, celowo zagmatwany przepis, jaki kiedykolwiek widziałem „Ugniataj w misce rękami kilka razy, aż powstanie kudłate ciasto”? Co to w ogóle znaczy? Kudłate? Co to jest „kudłate” ciasto? Zdajesz sobie sprawę, że poprzednia instrukcja mówiła o użyciu 3 zimnych kostek masła, prawda? Myślisz, że możesz „zagnieść trzy kostki zimnego masła kilka razy”, żeby zrobić ciasto?”Przenieś duże grudki ciasta na powierzchnię roboczą”? CO? Całe ciasto? Część ciasta? Jaka jest dokładna definicja „dużych grudek”?”Podziel ciasto na pół. Pracując z jedną połową, zagnieć ją w jedną masę….”W ŻADNYM MIEJSCU TEGO PRZEPISU NIE JEST WYARTYKUŁOWANE, CO DZIEJE SIĘ Z DRUGĄ POŁOWĄ CIASTA!Najlepsze jest to, że po tym jak przepis mówi, że należy schłodzić ciasto przez dwie godziny lub najlepiej przez noc, następnie mówi, że należy je ROZGRZEWAĆ, a następnie mówi, że TAKŻE DZISIAJ należało podzielić ciasto na DWA ODDZIELNE kawałki.Byłem kiedyś właścicielem piekarni. Upiekłem dziesiątki tysięcy ciast. Ten przepis jest wyraźnie próbą sprawienia, by coś tak prostego jak zrobienie ciasta na bazie masła wyglądało na jakieś magiczne przedsięwzięcie, którego mógłby się podjąć tylko „wykwalifikowany piekarz”.Jestem pewien, że nikt w BA nawet nie przejrzał tego przepisu, a co dopiero go zrobił.

 • Ogólnie rzecz biorąc pyszny przepis! Piękna i idealnie maślana skórka. I love my desserts on the less sweet side so only used 1/4 c sugar in the filling and it turned out great – not too tart but really let the fruit shine through. Musiałam też zastąpić 1/3 jagód jeżynami, co wyszło naprawdę dobrze. Jedyną rzeczą, którą bym zmieniła jest sposób składania skórki – przepis mówi, żeby złożyć górne paski skórki pod spód (w przeciwieństwie do większości przepisów, które widziałam, gdzie składa się spód nad górą) i myślę, że to mogło przyczynić się do tego, że krawędzie mojej skórki odpadły podczas pieczenia.

 • Ten przepis był całkiem niezły! To był mój pierwszy raz, gdy robiłem domowe ciasto na pierogi i wyszło naprawdę dobrze. Zrobiłem to kilka razy, ale trochę podrasowałem przepis do własnych upodobań. Smak był doskonały, ale kilka pierwszych razy, gdy go robiłam, nadzienie zawsze kończyło się zbyt płynne; aby to naprawić, dodałam kilka dodatkowych łyżek skrobi kukurydzianej. Pozwoliłam też jagodom macerować się przez około dwa razy dłuższy czas i wyszło idealnie. Naprawdę podobał mi się ten przepis i będę go nadal stosować.

 • Incredible recipe! Nigdy wcześniej nie piekłam ciasta (zawsze za bardzo bałam się zepsucia ciasta), ale z tym przepisem całe doświadczenie było niesamowite. Skończyło się na słodkim, ale nie zbyt ciężkim lub cloying deser z płatkami złotego ciasta i doskonale gotowane nadzienie. 10/10 mój go to przepis teraz.

 • I naprawdę naprawdę lubił przepis crust ale kończył z runny nadzieniem. Wyobrażam sobie, że nie piekłem go wystarczająco długo, ponieważ zewnętrzne krawędzie są ładnie ustawione, ale środek nie jest. Moja wina, nie przepis. Nadal jest to bardzo dobry przepis, który wykorzystam ponownie! Sugerowałabym może gotowanie nadzienia w rondlu przez kilka minut przed wlaniem go do ciasta, jeśli masz skłonność do niedopiekania jak ja, ponieważ nadzienie jest bardzo dobre (nie miałam problemów z byciem zbyt cierpkim jak inni komentatorzy). Również brzoskwinie i truskawki są bardzo smacznym dodatkiem, jeśli nie masz pod ręką czterech opakowań borówek.

 • Z jakiegoś powodu borówki były mutiplying w lodówce aż albo potrzebowali być zjedzeni, zrobiony w ogromnym smoothie, fermentować w wino lub zrobić niebieski likier. Opted zrobić ciasto z moim synem. Michael natknął się na ten przepis, kiedy poszłam na zakupy, żeby zrobić kolację z huevos rancheros z carnitas. Wyszło dobrze. Następnie przystąpiliśmy do wykańczania ciasta z opóźnieniem. Gregory zrobił egg wash, ale zastanawiał się, dlaczego nie mógł dostać go do szczytu jak dla merengue. Drugie jajko było lepsze. W drodze do pracy ukroiłem duży kawałek, pierwszy kawałek zrobił bałagan, więc „musiałem” ukroić kolejny kawałek. Wszyscy uwielbiamy to ciasto. Nadzienie było cudowne, a skórka płatkowa i dobrze się trzymała. Czytałem niektóre z negatywnych opinii. Być może skarga na bycie zbyt cierpkim była winą kwaśnych jagód. Komentarze o gotowaniu przez 2,5 godziny były niezrozumieniem przepisu. O braniu tak długo, zaczynaliśmy przy 8 i ciasto było przy 12:30, i jedliśmy obiad, zmarnowany trochę czas. To świetny placek i łatwy do wykonania dla Taty i dwóch synów.

 • Właśnie zrobiłem to dzisiaj! Jestem już podekscytowany, aby zrobić to ponownie. Moje nadzienie nie całkiem ustawione, chociaż szczerze myślę, że mój piekarnik może być trochę na stronie low-temp, więc kupuję termometr in-oven, aby zobaczyć, czy to pomaga. Skórka stała się dla mnie złotobrązowa zaraz po około 90 minutach (kiedy wyciągnęłam ciasto), dlatego myślę, że mój piekarnik może nie być wystarczająco gorący. To powiedziawszy, nadzienie jest pyszne. Jeśli jesteś wrażliwy na słodsze rzeczy, myślę, że mógłbyś nieco zmniejszyć ilość cukru. Użyłam mojego własnego przepisu na ciasto (tylko masło, mąka AP, sól, cukier i woda z lodem) – i wyszło świetnie, choć nie zbrązowiało na spodzie tak, jak bym chciała. W sumie myślę, że mogłam zostawić ciasto do gotowania na 2 godziny i wyszłoby lepiej.

 • Smak tego jest doskonały. Zmniejszyłem cukier do około 1/2 filiżanki surowego cukru; upieczone nadzienie trzyma się pięknie I ma właśnie właściwą ilość słodyczy do niego. Użyłam mojego własnego przepisu na ciasto; jest to ciasto z masłem, minus sok z cytryny. Posmarowałam spód ciasta jajkiem przed dodaniem jagód, aby zapobiec rozmoczeniu spodu i przesiąknięciu soków Wskazówki dotyczące pieczenia tego przepisu muszą być bardziej wyraźne. Pierwszy raz próbowałem ten przepis, podążałem za nim jak myślałem, że jest skierowany, piekąc go przez około 2,5 godziny. Rezultat końcowy był twardy i ciągnący się, a nadzienie wciąż było płynne. Kiedy spróbowałam ponownie, piekłam w temperaturze 400 przez 20 minut, po czym zmniejszyłam temperaturę do 350 i piekłam przez kolejne 70 minut, sprawdzając co 20 minut lub tak w ostatniej połowie Jaśniejsze wskazówki dotyczące pieczenia dla tego przepisu: Piec w temperaturze 425 przez 5 minut. Trzymając ciasto w piekarniku, zmniejsz temperaturę do 375 i piecz przez dodatkowe 75-90 minut. Na 60 minut znaku, sprawdzić ciasto co 15 minut. Wyjmij, gdy skórka będzie złotobrązowa, a soki będą energicznie bulgotać. Wskazówka: Użyj osłony na ciasto w ostatniej połowie pieczenia, aby zapobiec zbyt szybkiemu zbrązowieniu brzegów.

 • Zdecydowanie najlepsze ciasto z jagodami, jakie kiedykolwiek zrobiłam – w zasadzie stworzone, aby połączyć je z lodami waniliowymi i jeść na zewnątrz w lecie. Nadzienie jest bogate i lekko słodkie, ale nie za bardzo. I musisz kochać gruby kawałek ciasta, który stoi na swoim miejscu. Jak zauważyli inni użytkownicy, skórka jest twarda i mocna, ale płatkowa i głęboko przyrumieniona, ale w sposób, który lubię. Odkryłam, że zrobienie foliowej „tonsury” (tj. wycięcie otworu w środku folii), aby przykryć skórkę podczas ostatnich 30 minut pieczenia, pomogło równomiernie zrumienić skórkę w środku, aby pasowała do zewnętrznej strony. Użyłem naczynia do pieczenia ze szklanym dnem i wydawało się, że pomaga to w równomiernym pieczeniu, chociaż w zależności od twojego piekarnika upewniłbym się, że obracasz naczynie podczas pieczenia, aby pomóc skórce zbrązowić równomiernie ze wszystkich stron. Jestem potworem, więc odczekałam tylko 2,5 godziny przed wcinaniem smaku, ale nadzienie ładnie się później układa, nawet jeśli wcinasz je trochę wcześniej. Cały dzień spędziłam na tym, żeby nie zjeść więcej (bezskutecznie).

 • Ten przepis był prosty i doprowadził mnie do oszałamiającego sukcesu! Skórka jest plastyczna, a jednocześnie mocna i trzymała się przy krojeniu. Chociaż wydaje się, że jest dużo skrobi kukurydzianej w nadzieniu, to trzymało się razem cudownie. To ciasto miało idealny poziom słodyczy i było idealnym dodatkiem do 4 lipca cookout. Z pewnością dodam je do swojego repertuaru.