Czekoladowy chleb z cukinii

Czekoladowy chleb z cukinii

Ten czekoladowy przepis na chleb z cukinii powstał po tym, jak starsza redaktorka kulinarna Christina Chaey postawiła egzystencjalne pytanie w kuchni testowej pewnego przypadkowego wtorku: „Jaki jest sens chleba z cukinii?” Czytelniku, powoli mrugnąłem okiem. Jaki jest sens chleba z cukinii?! Czy to święto łagodnej w smaku i wypełnionej wilgocią cukinii? Szaleńcza próba nadążenia za obfitym zaopatrzeniem lata? Próba nakłonienia wybrednych zjadaczy do jedzenia warzyw?

Ta ekstra czekoladowa wersja przemawia za wszystkimi powyższymi. To jest wysoki, dostojny, i wypełnia patelnię przystojnie (ain’t nobody got time dla krótkich, squat szybki chleb); właśnie słodki dosyć, z nitką rozgrzewający cynamon; i ładować z kawałkami czekolady topi w kruszynie. Być może jeszcze bardziej atrakcyjny jest fakt, że nie ma tu żadnego kłopotliwego etapu wymagającego wyciskania i odcedzania płynu z tartej cukinii. Kakao w proszku – skrobiowe i intensywnie chłonne – doskonale radzi sobie z wchłanianiem całego nadmiaru wilgoci. Wybieraj smukłe, delikatne kabaczki – są mniej wodniste i mają mniej nasion.

Uwaga na temat kakao w proszku: Upewnij się, że używasz holenderskiego procesu (również czasami znanego jako „alkalizowany” lub „europejski styl”) niesłodzonego kakao w proszku dla tego przepisu. Naturalne (czytaj: niealkalizowane) kakao w proszku nie zapewni tego samego czekoladowego smaku i wymaga innego doboru zakwasów, aby rozjaśnić przepis na czekoladowe ciasto, czyli szybki chleb.

Wszystkie produkty prezentowane w Bon Appétit są niezależnie wybierane przez naszych redaktorów. Jednakże, gdy kupisz coś za pośrednictwem poniższych linków detalicznych, zarabiamy prowizję partnerską.

Składniki

Na jeden bochenek o wymiarach 9×5″

Nieprzywierający olej roślinny w sprayu

1

filiżanka (115 g) orzechów włoskich (opcjonalnie)

2

duże jajka

1

filiżanka (opak; 200 g) jasny brązowy cukier

¾

filiżanka olej roślinny

½

filiżanka (32 g) Dutch-process unsweetened cocoa powder

2

tsp. Diamond Crystal lub 1¼ łyżeczki soli koszernej Morton

2

łyżeczki. ekstrakt waniliowy

1

łyżka mielonego cynamonu

½

łyżka proszku do pieczenia

½

łyżka sody oczyszczonej

1

lb. cukinia (około 4 małe), starta na dużych otworach tarki

filiżanki (188 g) mąki uniwersalnej

1

filiżanka (190 g) półsłodkich wiórków czekoladowych

2

łyżka. raw or granulated sugar

Preparation

Step 1

Place a rack in middle of oven; preheat to 325°. Pokryć 9×5 „loaf pan z nonstick olej roślinny spray i linii z papierem pergaminowym, pozostawiając hojny zwis na długich bokach. Jeśli używasz, opiekaj 1 filiżankę (115 g) orzechów włoskich na małym arkuszu do pieczenia, opiekając je w połowie, aż staną się złotobrązowe, 8-10 minut. Pozwól ostygnąć, a następnie grubo posiekaj.

Krok 2

Ubij 2 duże jajka, 1 filiżanka (pakowane; 200 g) jasny brązowy cukier, ¾ filiżanki olej roślinny, ½ filiżanki (32 g) holenderski-proces kakao w proszku, 2 tsp. Diamond Crystal lub 1¼ łyżeczki soli koszernej Morton, 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego, i 1 łyżeczkę mielonego cynamonun w dużej misce aż do uzyskania gładkiej konsystencji, około 2 minut. Energicznie ubij w ½ łyżeczki proszku do pieczenia i ½ łyżeczki sody oczyszczonej.

Krok 3

Dodaj 1 lb. cukinii (około 4 małe), wyszorowanej, startej na dużych otworach tarki skrzynkowej, do ciasta i wymieszaj do połączenia. Dodaj 1½ filiżanki (188 g) mąki uniwersalnej, 1 filiżankę (190 g) kawałków półsłodkiej czekolady oraz orzechy włoskie (jeśli używasz) i ponownie wymieszaj, aż nie pozostaną duże suche smugi mąki. Przenieś ciasto na przygotowaną patelnię. Posyp 2 łyżki surowego lub granulowanego cukru równomiernie na wierzchu.

Krok 4

Piecz chleb z cukinii, obracając patelnię przodem do tyłu w połowie drogi, aż tester włożony do środka wyjdzie czysty (termometr włożony do środka powinien zarejestrować 200°), 60-80 minut. Przenieś patelnię na druciany stojak i pozwól chlebowi ostygnąć w patelni. Przesuń małą szpatułką lub nożem po bokach chleba, aby go poluzować, a następnie wyjmij na talerz.

Do ahead: Chleb może być upieczony 2 dni wcześniej. Przechowuj nie pokrojony chleb luźno przykryty w temperaturze pokojowej. Po pokrojeniu przechowuj hermetycznie i schładzaj.