Kupiona w sklepie granola to chrupiąca polewa, której potrzebuje Twoje ciasto

Kupiona w sklepie granola to chrupiąca polewa, której potrzebuje Twoje ciasto

Kiedy dostałam zadanie przygotowania śniadaniowego ciasta z jagodami, byłam zdeterminowana, by odtworzyć wspaniałą teksturę muffinów ze streusel. Ale byłem równie zdeterminowany, aby utrzymać przepis niski podnośnik: jedna miska, bez specjalnego sprzętu, bez zamieszania.

Klasyczny streusel wymaga, aby włączyć mąkę, cukier i przyprawy do masła za pomocą robota kuchennego lub noża do ciasta, aby połączyć. Innymi słowy, więcej brudnych naczyń. Zamiast tego, w ramach eksperymentu, sięgnęłam po torebkę granoli zwykle zarezerwowaną dla mojego porannego jogurtu i posypałam nią ciasto.

Wynik? Wilgotne, aksamitne ciasto zwieńczone miodowymi migdałami i owsianymi chrupkami. I jedna miska i trzepaczka, by pokazać ten 10-minutowy projekt.

Używanie kupionych w sklepie przekąsek jako dodatków nie jest nowym odkryciem. Paczka grzanek robi dla sałatek to, co gotowe granole mogą zrobić dla wypieków: natychmiastowy smak i tekstura bez kłopotu. Podczas gdy większość granoli będzie pasować do większości przepisów, istnieje kilka zastrzeżeń. Unikajcie granoli z suszonymi owocami, które upieką się w koszmarach dentystycznych. I skłaniaj się ku granolom o bladym kolorze, które nie są jeszcze przyrumienione do granic spalenia – prawdopodobnie spalą się do czasu, gdy ciasto będzie gotowe. My lubimy Nature’s Path i Cascadian Farm.

Choć brązowa w odcieniu, czekoladowa granola jest bardzo mile widziana na imprezie z shortcut-streusel, i smakuje szczególnie pysznie na cieście chai. Dodaj tostowaną granolę kokosową do następnej porcji muffinek marchewkowych. A jeśli jesteś fanem intensywnego chrupania, szukaj granoli z dużymi klastrami, takich jak Michele’s lub Nature Valley.

Zobacz nawy śniadaniowe i przekąskowe jako krainę możliwości dla ulepszenia każdego ciasta lub muffina. Ale to wykracza poza te dziedziny: Dodaj do swojej następnej brzoskwiniowej galette lub ciasta posypkę z granoli, aby przypominała kruszonkę. Dodaj trochę ciężaru (i dodatkowego smaku) do swoich śniadaniowych blondies, dodając garść granoli z quinoa. A te czekoladowe batoniki miliardera mogłyby zrobić z dodatkową warstwą chrupania, jeśli masz granolę z masłem orzechowym do dyspozycji.

Ale najpierw – ciasto jagodowe.

Pieces of blueberry muffin cake on a pink stone.

Oto ciasto z jagodami tak proste, że możesz je zrobić na wakacjach, ale tak dobre, że będziesz chciał je zrobić nawet wtedy, gdy nie będziesz.

View Recipe