Niezbędne numery telefonów do nowego domu

Niezbędne numery telefonów do nowego domu

Przeprowadzka to w dużej mierze patrzenie w przeszłość i w przyszłość. Robimy skrupulatne listy wszystkiego przed przeprowadzką: od tego, co musi być spakowane lub wyrzucone ze starego domu, do dat wyłączenia mediów i czasu odbioru ruchomej furgonetki. Podobnie robimy wszystko, aby upewnić się, że wszystko w nowym domu jest gotowe, abyśmy mogli płynnie rozpocząć nasze nowe życie.

I ważną częścią tego planu po przeprowadzce jest bycie przygotowanym. Jasne, prawdopodobnie będziesz miał dobry pomysł na to, co chcesz umieścić w każdym pokoju podczas rozpakowywania. Ale co jeśli nagle będziesz potrzebować dentysty? Albo twój syn zachoruje? Albo pęknie rura w twojej piwnicy? Czy byłbyś przygotowany na którąś z tych sytuacji?

Powinieneś zrobić listę ważnych numerów telefonów przed przeprowadzką (lub, w najgorszym wypadku, zaraz po wprowadzeniu się) i upewnić się, że podzielisz się nią i jej lokalizacją z każdym z domowników. Oto kilka pomysłów na to, jakie numery umieścić na swojej liście.

police woman

Police department/Fire department
W nagłych wypadkach należy zadzwonić pod numer 911. Zawsze jednak warto mieć pod ręką lokalne numery telefonów tych pracowników, na wypadek gdybyś miał pytania dotyczące przepisów, chciał coś zgłosić lub potrzebował innej pomocy niezwiązanej z nagłymi wypadkami.

doctors

Doctor/Hospital
Upewnij się, że masz numer telefonu swojego lekarza w nowym mieście (jak również lekarzy wszystkich innych członków rodziny) na wypadek nagłej choroby i konieczności umówienia się na wizytę tego samego dnia, lub jeśli po prostu potrzebujesz porady lekarskiej.

dentist

Dentist
Ludzie zazwyczaj nie myślą o tym, że od razu potrzebują numeru do dentysty, ale jeśli zdarzy się katastrofa stomatologiczna – np. wyszczerbiony ząb – zaufaj nam, będziesz zadowolony, że go masz. Jeśli Twoje dzieci mają aparaty ortodontyczne, upewnij się, że masz również dane kontaktowe do ich ortodonty.

pills out of a cup

Poison control
Miejmy nadzieję, że nie będziesz jednym z około 24 milionów ludzi, którzy dzwonią do kontroli zatruć każdego roku. Ale ze względu na szkodliwe chemikalia powszechnie występujące w gospodarstwach domowych, dobrze jest mieć ten numer pod ręką, tak na wszelki wypadek.

veterinarian with cat

Vet
Nie możemy rozmawiać z naszymi zwierzętami, ale możemy rozmawiać z ich weterynarzami. Przechowuj informacje kontaktowe lokalnego weterynarza w łatwo dostępnym miejscu na wypadek, gdyby Twój czworonożny przyjaciel potrzebował fachowej pomocy – zwłaszcza, że możliwość ta zwiększa się w miarę poznawania przez niego nowego otoczenia.

child and mom high-fiving

School
Nowy okręg szkolny, nowa szkoła, nowi przyjaciele. Wszystkie powody, aby mieć numer telefonu szkoły łatwo dostępne, jak ty i twoja rodzina dostosować się do nowego obszaru. Szkoła będzie miała Twój numer telefonu na wypadek, gdyby musiała się z Tobą skontaktować; Ty powinieneś zrobić to samo.

man fixing HVAC

Plumber
Badania dla hydraulika może zaoszczędzić mnóstwo bólu głowy, zwłaszcza jeśli nowy dom jest w innym obszarze państwa lub kraju. Spójrz na opinie online, zapytaj i pamiętaj o bliskości hydraulika do nowego domu. Kiedy już zdecydujesz się na jednego, dodaj jego lub jej numer do swojej listy.

paper paid

Utilities company
Prawdopodobnie masz już informacje kontaktowe do swojego nowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej na nowym rachunku lub w umowie o świadczenie usług. Zapisz je na swojej liście na wypadek, gdybyś miał jakiś problem, np. przerwę w dostawie prądu.

child holding artwork in mouth

Babysitter
To jest prawie druga natura dla rodziców. Ze względu na ważną rolę, jaką odgrywa opiekunka do dziecka, bardzo dobrze może trzeba zaplanować z wyprzedzeniem, aby znaleźć niezawodny, godny zaufania jeden w nowym sąsiedztwie. Kiedy już to zrobisz, nie chcesz być zmuszony do szukania ich numeru.

group of people eating pizza

Pizza place
Tak, to jest ważne, zwłaszcza gdy po raz pierwszy się przeprowadzasz i możesz nie mieć wszystkiego rozpakowanego i ustawionego w nowym miejscu (w tym garnków, patelni lub srebrnych naczyń). Na szczęście wiele restauracji wysyła darmowe przesyłki do nowej rodziny w bloku, więc możesz łatwo przenieść ten numer na swoją listę.

Kliknij poniżej, aby otrzymać tę poręczną listę ważnych numerów telefonów i umieść ją na lodówce lub w pobliżu telefonu – w każdym miejscu, w którym Ty lub ktokolwiek inny w Twoim gospodarstwie domowym będzie miał do niej łatwy dostęp w dowolnym momencie.

Must have Phone Numbers Printable

Ważne numery telefonów do wydrukowania