Robię tę oszczędną jajecznicę z tofu co najmniej raz w tygodniu

Robię tę oszczędną jajecznicę z tofu co najmniej raz w tygodniu

Dla redaktorki kulinarnej Shilpy Uskokovic, jeśli chodzi o domowe gotowanie, tanie jest największym komplementem. Każdego miesiąca, w What a Steal, ona dzieli się wysoce craveable przepis i pokazując nam, jak zaoszczędzić trochę $$$ po drodze.

Tanie, adaptacyjne, i błogosławiony z długim okresie trwałości, tofu jest tam dla Ciebie, gdy lodówka jest opuszczony, udka z kurczaka dawno minęły, a sałata tragicznie zwiędły. Kosztujące kilka dolarów za pudełko tofu może cierpliwie chłodzić się nawet przez miesiąc, gotowe na ten moment, kiedy trzeba zapłacić czynsz i nie wiadomo co zrobić.

Zainspirowana paneerem lub jajkiem bhurji, ta jajecznica z tofu jest dzieckiem plakatu budżetowego gotowania. Pozornie najgorsza rzecz w tofu – jego bezkompromisowa nijakość – jest jednocześnie najlepszą rzeczą w tofu. W tym daniu tofu jest podstawą, stoicką gąbką wśród ostrzejszych smaków, jednocześnie sycącą i wypełniającą. Wszystko, czego potrzebujesz, to silna obsada:

Hojna ilość przyjaznej dla portfela, zawsze dostępnej cebuli – w prawie równej proporcji z tofu – zapewnia masę i słodycz. Pełna łyżka stołowa startego imbiru (możesz zamrozić obrane kawałki, aby nigdy się nie zmarnowały) wraz z kminem, kolendrą i cayenne przynosi podstępne ciepło. A sterta kolendry zapewnia podnoszącą na duchu świeżość tych zszywek ze spiżarni.

Aby przenieść tofu z surowego do niesamowitego, odrobina masła przechodzi długą drogę. Sztuką jest dodanie go w dwóch etapach: Na początku wsiąka w pomidory i cebulę, łagodząc ciepło imbiru i cayenne. Wtopione na końcu, więcej masła sprawia, że całe danie ma bogaty, wręcz luksusowy smak.

Tak wiele w mądrym gotowaniu jest wiedza, kiedy można zastąpić składniki, wykorzystując to, co jest pod ręką, a nie pędząc do sklepu. Nie bój się zamieniać. Czerwona, biała i żółta cebula – wszystkie się nadają. Nie masz cebuli? Podobna ilość pokrojonej szalotki też się sprawdzi.

Aby uzyskać bardziej kremowy efekt, możesz zastąpić twarde tofu średnio twardym lub miękkim (te z Tetra Pak są jednak trochę za miękkie). Czy można to zrobić z jajkami jak w oryginale? Jasne. Ale kiedy tofu jest tak oszczędne i tak smaczne, dlaczego miałbyś to robić?

Pot of tofu with red sauce on green checkered tablecloth.

Jest maślane, maślane i wystarczająco pikantne, by obudzić cię rano

View Recipe