Te mrożone ciasteczka z masłem orzechowym są jeszcze lepsze niż Reese’s

Te mrożone ciasteczka z masłem orzechowym są jeszcze lepsze niż Reese’s

Jedyna rzecz lepsza od dobrego przepisu? Kiedy coś jest tak proste, że nawet go nie potrzebujesz. Witamy w It’s That Simple, kolumnie, w której opowiadamy o daniach i napojach, które możemy zrobić z zamkniętymi oczami.

W odcinku Gourmet Makes, w którym autorka przepisów Claire Saffitz zajmuje się kubkami z masłem orzechowym Reese’a, wyznaje: „Reeses to jedyny cukierek, który wciąż jem jako dorosła osoba dość regularnie. Wezmę je do domu i włożę do zamrażarki, bo lubię je jeść w stanie zamrożonym.”

To jest poprawna odpowiedź. Reese’s są obiektywnie najlepszymi cukierkami stacji benzynowej i jakoś jeszcze lepiej zamrożone. Ale jest pole do popisu. Batonik lodowy Snickers – prawie doskonały produkt spożywczy – nie jest po prostu zamrożonym Snickersem. Wyobraź sobie Reese’s świeżo po wyjęciu z zamrażarki, który jest wielkości kęsa, nie za słodki, w sam raz słony, z nadzieniem o konsystencji semifreddo. Możecie to mieć dzięki przepisowi, który zobaczyłam w programie Tylera Florence’a z Food Network w 2007 roku i od tamtej pory robię.

Ale najpierw będziecie potrzebować 1″ papierowych lub foliowych kubków na słodycze i mini formy do muffinek. Jest to denerwujący zakup, ale warto, a może w przyszłości zrobicie te muffinki z pączkami nadziewanymi dżemem? Umieść liners w patelni i spryskaj je lekko sprayem do gotowania. (Możesz pominąć ten krok, ale jak Saffitz odkrywa w filmie, zawijasy będą trudniejsze do odklejenia.)

Mini Muffin Pan With Quick Release Coating

Roztop 1 lb. półsłodkiej lub gorzkiej czekolady ; możesz zrobić pełny podwójny kocioł na tym, ale wolę używać mikrofalówki w 10-sekundowych wybuchach. Podczas gdy Florence używa pędzla do pokrycia wnętrza każdej filiżanki, ja po prostu nakładam łyżką roztopioną czekoladę do każdej filiżanki, a następnie używam grzbietu łyżki, aby rozmazać trochę czekolady po bokach. (Nie będzie idealnie – to dobrze!) Włóż tackę do zamrażarki.

Podczas gdy czekolada się chłodzi, ubij 1 szklankę śmietany , aż powstanie miękka pianka. W osobnej misce, połącz 1 filiżankę kremowego masła orzechowego (słodzone i niesłodzone zarówno działa), ¼ filiżanki miodu, i ¼ filiżanki ciepłej wody. Podczas mieszania wszystkiego razem, masło orzechowe może się zsiąść; nie przejmuj się, po prostu mieszaj dalej, a wszystko się ułoży. Delikatnie włóż bitą śmietanę do masła orzechowego, aż pozostanie tylko kilka białych pasków. Przełóż do plastikowej torby lub worka do dekoracji.

Wyjmij foremki do muffinek z zamrażarki i nałóż krem z masła orzechowego na każdą czekoladową skorupkę. Wróć do zamrażarki na około 15 minut, aż będzie twarda w dotyku. Następnie nałóż łyżką więcej roztopionej czekolady na nadzienie, używając tylnej części łyżki, aby zamknąć krem z masła orzechowego w swoim pysznym czekoladowym grobie. Posyp każdą filiżankę solą płatkową, taką jak Maldon, a następnie włóż z powrotem do zamrażarki.

Kiedy czekolada jest już twarda, można je przenieść do pojemnika do przechowywania i trzymać w zamrażarce przez – będę szczera – nie mam pojęcia, jak długo będą przechowywane, ponieważ w moim domu zwykle znikają w ciągu kilku dni. Podziel się nimi z dziećmi, jeśli musisz, ale te słono-gorzkie przysmaki to zdecydowanie słodycze dla dorosłych.