Najlepsze ręczniki kuchenne kosztują mniej niż 1$ każdy, więc zaopatrz się w nie

Najlepsze ręczniki kuchenne kosztują mniej niż 1$ każdy, więc zaopatrz się w nie

Spotkałam ręczniki kuchenne moich marzeń, najlepsze ręczniki kuchenne jakich kiedykolwiek używałam i kiedykolwiek będę używać, pierwszego dnia kiedy postawiłam stopę w restauracyjnej kuchni. To był klasyczny meet-cute. Byli niepozorni w ich prostocie-100% bawełny, miękkiej bieli z charakterystycznym splotem w jodełkę i niebieskim paskiem. Nie były jak inne ręczniki do herbaty z domu, te niezręcznie duże, zbyt grube, beznadziejnie lniane ręczniki dekoracyjne, na których jesienią widniały dynie, a wiosną tulipany. Tamte ręczniki były na pokaz, zwykłe dodatki do drzwi piekarnika. Ale te ultrachłonne ręczniki kuchenne Zeppoli były wszystkim, czego kiedykolwiek chciałam od ręcznika kuchennego, a nawet więcej. I’d fallen hard.

The best kitchen towel according to BA—a white Zeppoli cotton towel with a blue stripe

Zeppoli Classic Kitchen Towels

They’re simply the best. Lepsze niż cała reszta.

Bawełniane ręczniki kuchenne Zeppoli to szczyt funkcjonalności wysokiej jakości ręczników. Są superchłonne i szybkoschnące, gotowe do sprzątania bałaganu i rozlanych płynów w każdej chwili. Długotrwałe włókna stają się bardziej chłonne po kilku wirowaniach w pralce, a kiedy rękawice do piekarnika są poza zasięgiem, są wystarczająco grube, aby poradzić sobie z gorącą patelnią. Mają idealny rozmiar i wagę ściereczek do sprzątania – są wystarczająco lekkie, aby szybko wyschnąć na powietrzu, ale mają wystarczającą powierzchnię, aby poradzić sobie z rozlanym płynem. Ponieważ ręczniki o płaskim splocie nie pozostawiają kłaczków i nie strzępią się, idealnie nadają się również do wycierania szklanek, dzięki czemu można je osuszyć bez pozostawiania luźnych nitek na czystych naczyniach. A brak kłaczków oznacza, że można je zastąpić ręcznikami papierowymi (ponieważ jesteśmy zwolennikami alternatyw wielokrotnego użytku), gdy przepis wymaga wyciśnięcia wody z tofu lub osuszenia plastrów solonego kabaczka. Są dostępne w kilku różnych kolorach – choć my wolimy klasyczną biel z niebieskimi lub czerwonymi paskami – i mają wszystko, czego potrzebujesz i nic, czego nie potrzebujesz, czyli dokładnie to, dlaczego są dla nas najlepszym wyborem.

Czy ja cię skądś nie znam?

Nawet jeśli nigdy nie pracowałeś w restauracyjnej kuchni i nie miałeś wyraźnej przyjemności rozpoczęcia zmiany z czystym stosem tych ręczników na swoim stanowisku, prawdopodobnie już je spotkałeś. Znasz ten rustykalny, elegancki, bez obrusów, typ restauracji fine-casual? Tę z zabytkowymi bric-a-brac na ścianach i musem z wątróbki kurczaka w menu? Czy potrafisz sobie wyobrazić serwetkę, która leży na stole, tuż pod szklanką z wodą Duralux? Właśnie tak: Jakaś wersja tych samych jednopaskowych ręczników kuchennych, które opisywałem. Nie twierdzę, że twój stół powinien wyglądać jak restauracja z końca XIX wieku, ale twierdzę, że ten zestaw ręczników, który można prać w pralce, jest na tyle lekki i przystojny, że może pełnić podwójną funkcję serwetek, o których zakupie zawsze myślałeś, ale nigdy się do tego nie zabrałeś. Very French bistro.