Pudełko z pizzą Andrew Tate’a nie doprowadziło do jego aresztowania w Rumunii

Pudełko z pizzą Andrew Tate’a nie doprowadziło do jego aresztowania w Rumunii

Witamy w Pyszne czy Niepokojące, gdzie oceniamy ostatnie memy o jedzeniu, filmy i inne zdecydowanie niepoważne wiadomości. W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o tym, że Ben Affleck zdradził Dunkin’ pijąc Starbucksa.

Ach, widoki, zapachy i dźwięki Sylwestra w Nowym Jorku. Beznadziejne stosy porzuconych choinek ciągną się po ulicach; mglisty zapach sosny mieszający się z ropiejącymi śmieciami wypełnia powietrze. Ale 2023 zdecydowała, że nie jest taka jak inne dziewczyny. Zamiast bezceremonialnie pozbywać się swoich choinek, w tym roku niektórzy ludzie je… jedzą? Jest tego więcej: Andy Cohen i Anderson Cooper stracili przywileje do picia podczas NYE Ball Drop, bo najwyraźniej nic nie jest święte.

Kiedy my to wszystko trawiliśmy, mizoginiczny influencer i poszukiwany handlarz seksem Andrew Tate rzekomo poinformował policję poprzez filmik na Twitterze o swoim dokładnym miejscu pobytu za pomocą pudełka po pizzy z nazwą lokalnego sklepu. Niestety, choć fantazjowaliśmy o tym, że rumuńskie władze przewijają filmik Tate’a i szepczą „Mamy go” z polotem Claire Danes w Homeland, było to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Ale fajnie było pobłażać temu, póki trwało.

Jak zawsze mamy jedno oko otwarte na trendy żywieniowe dominujące na falach TikTok w 2023 roku. Jeśli Pickle Girl (nowy Corn Kid), Doritos z kawiorem i pojedyncze bajgle są jakimkolwiek wyznacznikiem, to mamy całkiem akceptowalny (może nawet dobry?) początek.

Rumuńskie pudełko po pizzy nie doprowadziło do aresztowania Andrew Tate’a

W zeszły czwartek wieczorem 36-letni działacz na rzecz „praw mężczyzn” Andrew Tate został aresztowany w Rumunii, ledwie dzień po tym, jak zaangażował się w obciąganie kutasów na Twitterze z nastoletnią aktywistką klimatyczną Gretą Thunberg. Tate i jego brat zostali zatrzymani pod zarzutem handlu ludźmi, gwałtu i tworzenia zorganizowanej grupy przestępczej. Pierwsze doniesienia mówiły, że rumuńskie władze były w stanie zlokalizować braci, ponieważ pudełka po pizzy z krajowej sieci Jerry’s były widoczne w odpowiedzi Tate’a na wideo Thunberg, w którym mizoginistyczny influencer nalegał, aby karton nie został poddany recyklingowi.

Chociaż jest to wątek pasujący do czarnej komedii, nie było żadnych dowodów sugerujących, że pudełka po pizzy były dymiącym pistoletem rumuńskich władz. W rzeczywistości, jeden z artykułów Reutersa aktywnie zaprzecza, że placki miały cokolwiek wspólnego z aresztowaniem. Poza tym Tate już w poprzednich postach podał swoją lokalizację znacznie bardziej bezpośrednio. To był niestety wybryk naszej zbiorowej wyobraźni. Jest jeden pozytywny aspekt: To było absolutne dobrodziejstwo dla Jerry’s Pizza, która otrzymała powódź pięciogwiazdkowych recenzji online. Dobrze dla ciebie, Jerry. 6/5 niepokojące. -Ali Francis, Staff writer

Doritos z kawiorem to najnowszy trend TikTok

W tym, co New York Post nazywa „szokującym trendem”, twórcy TikTok najwyraźniej jedzą kawior na wierzchu crème fraîche i Nacho Cheese Doritos. „Szokujący”? Naprawdę? Jedzenie kawioru z kwaśną śmietaną lub crème fraîche i chipsami jest już znanym parowaniem, przynajmniej w świecie żywności. Zazwyczaj ludzie używają klasycznego, zwykłego solonego chipa od Lay’s, który teoretycznie pozwala temu bardzo drogiemu smakowi rybiej ikry świecić bardziej. Ale szczerze mówiąc, Doritos są dobre. To jest cała rzecz w nich. Jestem pewien, że nasi korporacyjni władcy przekąsek zainwestowali miliardy dolarów w to, aby były one tak uzależniająco pyszne, jak to tylko możliwe. Nie ma mowy, żeby jedzenie ich z kawiorem na wierzchu nie było również dobre. Jeśli cokolwiek, ta metoda jest marnowaniem kawioru. Z pewnością tracisz część subtelności rybiej ikry (tak, zdaję sobie sprawę, jak to brzmi) z uderzeniem w twarz Nacho Cheese Dorito? Skromna propozycja…a może zamiast tego Cool Ranch? 3.7/5 pyszne -Serena Dai, redaktorka